Зацени, мы уже 26 330 консультаций провели

Я не маю цілей

9 ранку. Щойно прокинувся. Спати точно більше не буду, але спеціально не встаю, бо не хочу зустрічати новий день. Він нічого не принесе, тому що нікуди не веде. Інші за вікном бігають, поспішають, аби кудись встигнути. Мені теж пора вставати, але це все для мене неважливо, бо у мене немає цілей.

Це не чергова мотиваційна стаття, а просто збір послідовних порад, які допомогли мені.

Здається, нещодавно ви були дітьми, сповненими мрій, і ніщо не турбувало та не заважало жити з цими дитячими мріями. А зараз їх немає. То що з ними сталося? Насправді, ви подорослішали та залишили пусті неіснуючі дитячі задумки позаду.

Розуміючи це, тепер потрібно шукати нові заміни на їхнє місце. Як їх знайти?

Розібратись із причиною

Впевнений, що вам, як і мені, важко робити навіть найменший вибір — нехай це вибір булочки в пекарні чи перегляду фільму. Щоб побудувати  мрії чи цілі зі здоровим фундаментом, потрібно будувати їх на індивідуальних, не нав’язаних бажаннях та діях. Скоріш за все, проблема з вибором через те, що всі попередні результати ваших виборів не зовсім вас задовольняли, і в ті моменти ви ловили себе на думці:

«Краще б я зробив по-іншому…»

Після великої кількості пустих страждань за тим, що можна було змінити, ви починаєте боятись власного вибору та себе. Це призводить до того що ви перестаєте його взагалі робити, пускаючи все на самотік. Якщо залишається мінімальне бажання, ви його «вбиваєте» в собі, повторюючи:

«Це того не варте, згадай, як погано було після попереднього такого бажання»

З часом ця суміш кастрації вибору і бездітності бажань не дають потомства. Це потомство могло б бути саме тими цілями і мріями.

Переборювати страх робити вищевказаний вибір

Як казав мій друг:

«Не роблячи власного вибору, ти виконуватимеш чужий вибір, і однозначно програєш від цього»

Ми дуже часто боїмось ставати на одну чи іншу сторону, вже й не кажучи про власну думку. Тому страх, що сказане/написане/зроблене буде висміяним чи неправильним, сильно впливає на побудову нашої особистості. 

У нас всіх є речі, які ми не змогли осилити і врешті-решт закинули. Наприклад, вивчення правил граматики англійської мови, викидання старого одягу із шафи або ж закінчення недомальованого портрету. Для початку найкраще починати з чогось миттєвого, тому спробуйте повернутись до таких речей та закінчити їх. Головне, щоб ця дія була не занадто важкою.

З часом воно буде давати своє:

  • руйнувати страх перед невдачами;
  • створювати впевненість в собі та у своїх діях (важливо);
  • додавати дольку щастя :),
    бо що, як не особисті перемоги роблять нас щасливішими.

Відновлювати модель бажань

Після усвідомлення двох попередніх пунктів я вже став достатньо спокійним та впевненим, що щось-таки можу в цьому житті. Але тут трапилась перша пастка, яка може дуже сильно повернути все назад. Порожнеча від того що все ж таки мрії не з’явились.

Не переживайте та читайте далі ;)

Варто почати з найбільш дріб’язкових побутових бажань та їх виконання.

Наприклад, захотіли апельсинового соку. Запитуємо в себе, що для цього потрібно? Ага, встати з ліжка та піти до крамниці. Окей, йдемо. Головне — поставити своє власне бажання, що глушилось протягом тривалого часу, на перше, пріоритетне місце. Після виходу з крамниці із соком в руках ви зрозумієте, що це щось нове і цікаве. Так, бо це ваша нова перемога. Відтепер кожне з таких завдань зараховуйте як власну перемогу. 

Постійно з часом збільшуйте величину бажання. Тоді, в процесі (це може бути й довго), ви побачите, як почнуть з’являтись банальні цілі, які прямуватимуть до чогось вищого. Бажання будуть накопичуватись і відкидатись.

Залишиться тільки те, що справді вам потрібно і чого хочете.

В такому середовищі буде створюватись образ дорослої мрії. 

Нехай щастить і пам’ятайте: не перевантажуйте себе останнім, тут важливо віддатись трішки відчуттям та відпочинку.

 

Автор: Назар Калапунь

Вам может понравиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.