Зміна школи — це завжди страшно і стресово. Повір, ми теж здригаємося від однієї думки про це. Адже це означає, що потрібно звикати до всього нового: самої школи, вчителів/ок та однокласників/ць. У колективі вже існують свої сформовані групи, певні установки та методи спілкування.
То що робити? Як адаптуватися до нового класу? Разом із “Ла Страда-Україна” розказуємо про це!
Перше, що варто зрозуміти: ти починаєш все спочатку
У цьому колективі немає твого минулого, однокласники/ці нічого про тебе не знають, тож і не мають особливого приводу якось погано до тебе ставитися.
Це означає, що ти маєш хороші шанси справити хороше перше враження і одразу задати тон для адекватного спілкування. А саме: трошки розповісти про себе, які маєш захоплення чи хобі розпитати про це нових однокласників/ць.
Друге: навіть хороше враження чи дружній тон не гарантують, що тебе одразу приймуть в колективі
Ніхто не може цього гарантувати, адже ми не знаємо, яка ситуація у новому класі, хто там лідер чи лідерка, і як він чи вона налаштований/а щодо новачків. Проте це не означає, що тобі потрібно ставитися до нових людей вороже — стався до них так, як хочеш, щоб ставились до тебе.
Що ти можеш зробити у випадку, якщо тебе не прийняли?
Надважливо: причина, скоріше всього, взагалі не в тобі
Просто є люди, яким ну дуже треба встановити свої позиції за рахунок інших. І вибір може впасти якраз на новачка. Це потрібно усвідомити, адже це вплине на твій стан та сприйняття ситуації.
Ти можеш звернутися до психолога/ині і обговорити цю ситуацію. Можливо, спеціаліст/ка є навіть у твоїй новій школі.
Не звертай уваги, не реагуй емоційно
Так, звучить попсово і здається, що це не працює. Проте не варто “годувати троля”. Чим більше від тебе реакції, тим більше ти отримуватимеш негативу.
Знайди у собі щось, що виділяє тебе. У чому ти топ?
Може, ти робиш класні дизайни або ведеш блог про музику чи кіно? Ти можеш триматися за це і більше віддавати енергії туди, ніж людям, які ображають тебе.
Але є хороші новини:
Навіть, якщо вже так станеться і новий колектив тобі не сподобається — це не назавжди. Ми дорослішаємо, розумнішаємо і згодом всі ці непорозуміння лишаються у минулому та стають взагалі нікому не потрібними. Все проходить і це теж закінчиться.
Якщо у тебе виникають труднощі у новому колективі, ти завжди можеш звернутися до нас та поговорити про це. Для цього потрібно написати або ж зателефонувати на Національну гарячу лінію для дітей та молоді за номером 116 111 чи прямо в директ інстаграму. Або звернутися, через сайт, до teenergizer.org
Ми працюємо анонімно, конфіденційно і безкоштовно.