Заціни, ми вже 115 000 консультацій провели

Він/Вона 10 з 10, але… Червоні прапорці онлайн-спілкування

Оновлено

Чи стикався/лась ти з ситуацією, коли онлайн-спілкування чи стосунки почали ставати не такими, якими були спочатку? Хтось намагався порушити твої кордони або маніпулювати твоїми емоціями? Знайомо?

Ми pазом зi Stop Sexting  підготували для тебе новий тест-гру, де ми розглянули основні завуальовані проблемні моменти онлайн-спілкування: кіберсталкінг, сексторшен, кібербулінг та інші теми, які важливо помічати вчасно.

Якщо ти не впевнений/на, що твої онлайн-стосунки безпечні та щирі, ця гра допоможе зрозуміти, чи все в порядку, чи є тривожні сигнали, і як правильно реагувати на провокаційні повідомлення!

Він/вона 10 з 10, АЛЕ…

залишає негативні коментарі під твоїми фото чи постами. Спочатку це схоже на жарти, але з часом стає більш агресивним і образливим.

Безпечна відповідь: “Я пояснив/ла співрозмовнику, що такі коментарі і дії мені неприємні. Якщо це не допоможе – я припиню спілкування і заблокую кібербулера/ку”.

Ред флег: “Він/вона просто жартує! Може, це моя провина, бо я не розумію гумору?”

Він/вона 10 з 10, АЛЕ… 

постійно запитує, де ти, з ким ти, що робиш і хто з тобою. Спочатку це виглядає як турбота, але з часом починає створювати відчуття, що тебе постійно контролюють. Це може виявитися маніпуляцією, коли твої особисті кордони не поважаються.

Безпечна відповідь: “Я пояснив/ла, що мені важливо мати особистий простір і право на приватність. Якщо це не будуть поважати, я буду змушений/а обмежити спілкування з цією людиною.”

Ред флег: “Він/вона просто переживає за мене, мабуть, не треба так гостро реагувати…”

Він/вона 10 з 10, АЛЕ… 

постійно намагається переконати тебе надіслати інтимні фото, запитуючи “чому ти не хочеш”. Спочатку це схоже на невинний флірт, але з часом ці “прохання” стають більш наполегливими та починають створювати відчуття тиску.

Безпечна відповідь: “Я чітко заявив/ла, що не збираюся надсилати подібні фото. Якщо на мене продовжуть тиснути, я припиню спілкування.”

Ред флег: “Він/вона просто хоче зробити наші стосунки ближчими і знати, що я йому/їй довіряю. Може,мені й справді потрібно вийти із зони комфорту?”

Він/вона 10 з 10, АЛЕ… 

намагається викликати в тебе почуття провини за те, що ти не відповідаєш швидко на його/її повідомлення або не приділяєш достатньо уваги. Це починає буде схожим на маніпулювання твоїми емоціями.

Безпечна відповідь: “Я написав/ла, що маю власне життя, певні обов’язки і не завжди можу відповідати одразу. Якщо це викликає проблему, то нам краще припинити таке спілкування.”

Ред флег: “Він/вона просто хоче, щоб я був/ла на зв’язку постійно. Може, я надто сильно тримаю дистанцію?”

Він/вона 10 з 10, АЛЕ… 

постійно порівнює тебе з іншими, вказуючи на твої недоліки. Незначні зауваження переростають в критику та аб’юз.

Безпечна відповідь: “Мені неприємно, коли мене порівнюють з іншими. Я хочу, щоб мене цінували таким/ою, яким/ою я є.”

Ред флег: “Може, я справді не достатньо хороший/а?”

А якщо хочеш отримати більше інформації та порад щодо безпеки в інтернеті, #stop_sexтинг створили спеціальні чат-боти: для підлітків та батьків.

Для підлітків: телеграм – @StopSextingBot

Тут ти можеш отримати інструкцію, що робити та куди звертатися, якщо тебе шантажують в інтернеті та вимагають контент сексуального характеру. Чат-бот працює на сайті stop-sexting.in.ua у вкладці“ Головна” – натискай “Чат-боти”, далі – “Перейти”, а також його можна знайти в телеграмі @StopSextingBot;

Для батьків: телеграм – @online_kids_bot

Чат-бот працює для батьків, старших братів та сестер, та спеціалістів, що працюють із дітьми. У ньому можна отримати інформацію про прикмети, причини, наслідки, порядок дій та попередження щодо різних ризиків для дитини в інтернеті. Він працює на сайті stop-sexting.in.ua у вкладці“ Головна” – натискай “Чат-боти”, далі – “Перейти” або в телеграмі @online_kids_bot.

Або звертайся за безкоштовною психологічною підтримкою від Teenergizer на сайті teenergizer.org

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.