“Перед сном приходить стільки поганих думок, що я взагалі не можу заснути”
Це одна з поширених скарг тих, у кого є проблеми зі сном. Турбуватися про щоденні проблеми, рахувати хвилини і уявляти, наскільки втомленим ви будете вранці… це може дратувати. Якщо думки не дають вам спати вночі, хитрість полягає в тому, щоб змінити нездорову модель.
Такі думки перед сном часто є симптомом, пов’язаним із тривогою. Що стосується сну, цей ефект тривоги є циклічною проблемою. Оскільки ваш мозок намагається зосередитися, коли він втомлений, це часто призводить до тривожних думок.
Отже, як ми можемо розірвати цей цикл тривоги та безсоння?
Не лежіть в ліжку просто така
Уникайте того, щоб просто лежати в ліжку без сну. Якщо ви не заснули через 20 хвилин після того, як поклали голову на подушку, встаньте. Заповніть щоденник, почитайте, помедитуйте, послухайте музику… Потім, коли ви почнете відчувати сонливість, спробуйте повернутися в ліжко.
Заспокойте свій розум
Тренування релаксації – це те, що багато хто зазвичай асоціює із заспокійливими вправами. Ви можете зосередитися на уповільненні дихання та застосуванні прогресивного розслаблення м’язів, щоб відволіктися від стресових факторів.
Звільніть свої думки
Важко заснути, коли ви складаєте списки справ і турбуєтеся про навчання, стосунки, гроші та інші проблеми. Замість того, щоб намагатися просто ігнорувати ці думки, спробуйте ніби “виключити” їх зі своїх думок, виписавши на папері. Ведення щоденника вдячності може допомогти порушити негативне мислення.
Зосередьтеся на своїх відчуттях
Знизьте світло та розгляньте спосіб розслаблення, щоб стимулювати кожне з п’яти почуттів, щоб знайти спосіб, який вам підходить. Ось кілька ідей.
* Запах – ароматична свічка, ароматерапія
* Дотик – тепла ванна, ковдра, самомасаж, легка йога
* Смак – закуска для сну, ромашковий чай
* Слух – білий шум, інструментальна музика
Зробіть спальню своїм місцем спокою
Це означає тримати свою кімнату охайною і доповнювати її кольорами та текстурами, які, на вашу думку, заспокоюють, а не стимулюють. Тримайте робочі матеріали, комп’ютери та екрани подалі від ліжка.