Майже в кожного з нас є історія про те, як він/вона вперше потрапив на ГОГОЛЬFEST. Хтось тусив там ще у 2007, хтось – тусив у десятому під концерт Сансея й Дітей Пікассо. Багато хто досі вважає, що кращі роки фестиваль провів в Арсеналі, інші – що крутіші промзони на Видубичах взагалі нічого не було. ГОГОЛЬFEST – головна подія Києва та України у сфері мистецтва.
Ви тільки вперше вирішили приєднатися до цього свята життя або якщо не знаєте, що вибрати в купі відмінних вистав, лекцій і концертів?
Teenergizer підготував для вас невелику добірку заходів, які, на нашу думку, будуть найцікавішими.
1. Відкриття
Dakh Daughters і сучасний цирк від Ярослави Гудим і компанії – що може бути краще? Відкриття фестивалю загрожує стати відверто й абсолютно епічним.
2. НА ДНІ (ЛИТОВСЬКИЙ ФОКУС)
Напевно, найвідоміша п’єса Горького. Спектакль, який найбільше рекомендували відвідати всі друзі Тінерджайзера, мають відношення до театру. Про те, що ця постановка зібрала масу нагород і сама по собі експериментальна до колік можна навіть не згадувати.
3. VIVIENNE MORT, ОДИН В КАНОЕ, ОЛЯ ПУЛАТОВА (FLËUR)
Не знаємо що з приводу інших виконавців, але «Один у каное» – це дуже й дуже круто. І якщо вам ще не доводилося слухати їх наживо – жваво йдіть на Арт Платформу!
4. ВЕЧІР СУЧАСНОГО ТАНЦЮ
Вам часто доводилося дивитися хорошу українську хореографію? Завдяки Гогольфесту у вас буде така можливість. Молоді хореографи та виконавці покажуть дві постановки, які точно не залишать вас байдужими.
5. НАШ КЛАС: ІСТОРІЯ В XIV УРОКАХ
Сергій Перекрест і компанія поставили чудовий спектакль за п’єсою Тадеуша Слободзянека.
«Я не вірю в чисту совість. Я вірю в біль, страждання, кропітке вибудовування самопізнання. У театр, архітектуру, медицину. Але не в ідеології, які хочуть дати нам зброю для приниження і виключення інших»
Дуже актуальна постановка, особливо в контексті подій на Сході і проблем із взаєморозумінням між людьми в нашій країні.
6. Сцена переселенця
Театр переселенця вже більше року демонструє глядачам незвичайні й часто провокаційні документальні постановки. Цього року, спільно з німецьким Театром Горького вони взагалі вирішили підірвати всім мозок:
- «Де Схід» ключовий програмний документальний спектакль про переселенців, зіграний самими переселенцями
- «Скелет слона в пустелі» про Театр Горького – дивовижна можливість дізнатися більше і відчути війну в Сирії й біль людей, змушених тікати звідти.
- «Веселкові Замки» – форум-спектакль від кращих в Україні дітей у цій справі – «Театру для Діалогу»
І ще маса цікавих штук.
7. Відкриття проєкту «2036: ПРОДАЖНЕ МИСТЕЦТВО»
«ХАМЕРМАН ЗНИЩУЄ ВІРУСИ» (!) і «ГОГОЛЬFEST ЗНИЩУЄ ЧАС» (!). Ми всі сказали.
8. ВИСТАВКА BURN, BABYLON
Краще авторів про неї й не скажеш: «Ми винайшли чотири абсурдні концепції соціального уcтрою. Їх назви – Футурокульт, Рабовласницький Соціалізм, Тотальна Війна, Ортодоксальний Queer», – говорить Євген Березницький. Виставка розділена відповідно на чотири блоки. У кожному з них художники розмірковують над тим, до чого приводять полярні переконання.»