Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

#ПершийРаз: про згоду

Оновлено

Про згоду і про те, як сказати «ні», якщо ти вже без трусів.

Культура згоди все активніше впроваджується в нашу реальність. При цьому не складно здогадатися, що такий підхід до сексу зустрічає опір в умах, вирощених на альтернативній системі цінностей і знань про людські взаємини. Пояснити їдке висміювання активної згоди у твітах і мемах можна з різних сторін: хтось спихне це на звичку й небажання засвоювати нове, а хтось небезпідставно аргументує таке явище гендерним фактором. Правда тут є у всьому. 

Люди не так часто отримують відмови, як це може здатися. Отже, перспектива такого «травматичного» досвіду зовсім не радує чоловіків, нехай цей мотив вони навряд чи усвідомлюють самі. Як правило, аргументація «проти» закінчується фразами про те, що активна згода вбиває пристрасть, а мова тіла скаже більше, ніж слова. Сприйняття сексу як чогось сакрального й майже непідвладного людській волі на внутрішньому рівні знімає відповідальність за сексуальні дії. Однак важливо пам’ятати, що комунікація зовсім не погіршує секс, а робить його більш комфортним для обох партнерів. 

Якщо ж ваш партнер не ставить запитання про ваше бажання сам, то доведеться взяти ініціативу у свої руки. Отже, ось кілька порад, як сказати «ні» під час сексу. 

 ⁃ Ні слова зрозуміліше, ніж просте «ні». Постарайтеся прямо й чітко висловити своє небажання замість традиційних «болить голова» й «немає настрою». 

 ⁃ Будьте тверді і впевнені у своїй відмові, навіть якщо партнер починає тиснути на вас. «Ми ж уже почали», «у нас так давно цього не було» насправді не переконують вас, а викликають почуття провини. Не дайте цьому почуттю бути пріоритетніше вашого справжнього бажання. Якщо необхідно, повторюйте «ні» доти, поки не будете почуті. 

 ⁃ Дізнавайтеся більше про найпоширеніші шляхи маніпуляції й тиску в ліжку. Це допоможе вам не розгубитися в екстреній ситуації й бути усвідомленішим. При необхідності можна придумати сценарій відмови на кожен окремий випадок і навіть відрепетирувати його перед дзеркалом. У цьому немає нічого ганебного.

 ⁃ Якщо ви відчуваєте себе зовсім некомфортно, то пам’ятайте, що ви завжди можете просто піти. Ви нічого нікому не зобов’язані.

 ⁃ Нагадуйте як собі, так і вашому партнерові, що «немає» – це не відкидання людини, а просто відмова від пропозиції. Можна підкреслити той факт, що неготовність до сексу не дорівнює відсутності почуттів до партнера. 

 ⁃ Можете сказати про те, чого хочете самі на даний момент: просто обіймів, поцілунків, спільного перегляду чого-небудь. 

 ⁃ Якщо мова йде про відмову постійному партнерові, можете заздалегідь сказати, що відчуваєте себе сьогодні неважливо чи просто не налаштовані на секс. Це дозволить пом’якшити відмову в подальшому, оскільки партнер буде вже проінформований про ваш стан.

Завжди пам’ятайте: ваші відчуття важливіше будь-яких зовнішніх факторів. Ви не повинні відчувати себе зобов’язаними вступати в будь-яку сексуальну взаємодію і відтворювати сексуальні практики, які вам не подобаються.

Авторка: Поліна Климаш

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.