Заціни, ми вже 26 330 консультацій провели

Токсичні відносини: попереджений – значить озброєний.

Обновлено

Токсичні відносини-це, у першу чергу, відносини нездорові. Вони в змозі руйнувати ментальний імунітет і підривати цілісність особистості. Можливо, ти спостерігаєш за ними щодня, а може й сам перебуваєш у них. Але ситуацій безвихідних не буває, тому сьогодні ми приготували для тебе кілька відмінних ознак, за якими легко визначити чи є ти жертвою токсичних відносин.

1. Ти не говориш про свої потреби, щоби не порушити «баланс».
У нас у всіх є потреби у відносинах – в увазі, турботі або особистому просторі. Але намагаючись сказати про них, усе ризикує закінчиться плачевно. Якщо розмова про твої будь-якого роду потреби зводиться нанівець або ж переростає у сварку, то варто задуматися, куди бігти.

2. Усі ініціативи виходять від тебе.
Уяви, що відносини-це спільний проєкт. А якщо так, то буде справедливим працювати разом. Якщо ти робиш усе що у твоїх силах, не потрібно намагатися зробити більше ніж можеш. Просто подумай, чи варто видавати цей проєкт за загальний.

3. Фізичний або психологічний абьюз. Або обидва.
Ніхто не заслуговує бути згвалтованим у будь-якому сенсі цього слова. Так що якщо тобі боляче, морально або фізично, нічого не варто того щоби це терпіти.

4. Пасивна агресія.
Пасивно-агресивна поведінка ніколи не буває очевидною. Часто трапляється, що справжні мотиви замасковані під хорошими спонуканнями. Маніпуляція може ховатися за дозволами («Роби, що хочеш»). Гнів – за байдужістю («Ой, усе»). Тощо. Такі ситуації часто можуть викликати сумніви, але на ділі неможливо пред’явити «звинувачення».

5. Патологічна недовіра.
Кожна людина має право на певний рівень конфіденційності і здорові відносини цим не зловживають. Але якщо твій партнер завжди сумнівається в тобі, перевіряє телефонні дзвінки, повідомлення, то це свідчить про токсичний рівень контролю.

Цього разу нам би дуже хотілося, щоби ви не впізнали себе тут. Але в будь-якому випадку, ви повинні знати, що якщо вам погано, ви не зобов’язані це терпіти.
А за підтримкою й допомогою ви завжди можете звернутися до наших онлайн-консультантів.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Your email address will not be published.