Як підлітки переживають війну? Що допомагає їм справлятися? Своїм досвідом та думками ділиться Талі, активістка Teenergizer.
Талi, 18 рокiв, Київ
Яким ти пам’ятаєш ранок 24 лютого?
Пам’ятаю, як прокинулась від вибухів о 5:14. Не могла встати, бо страх скував. Через годину десь бігала і не могла розуміти, що робити далі, шукала “рецепти” тривожної валізи, що і як робити про вибухах, думала як бігти.
Якби тебе попросили описати своi почуття одним словом, яке б слово це було?
Ненависть
Яким було твоє життя до початку вiйни?
Майже влаштувалась на роботу, грала в гурті, малювала.
Якi плани ти мала на 2022 рiк? Про що мрiяла?
Планувала наприкінці весни орендувати квартиру і жити с хлопцем окремо. Через деякий час думали завести кошеня, далі грати в гурті. Восени хотіла піти на навчальні курси з дизайну.
Як тобi вдається зберiгати своє ментальне та фiзичне здоров’я?
Фізичне зберігаю купою годин сну, прогулянками, почала також потрохи займатися спортом, що допомогло, хоч і не вірила, що це щось змінить.
З ментальним набагато важче. Перший місяць майже нічого не допомагало, було дуже страшно, навіть коли були вже не в Україні.
Частково почали заспокоювати звичайні речі, які робила до війни: аніме, прогулянки, малювання, фарбування нігтів.
Якi поради ти б могла дати людям?
Намагатися турбуватися про себе хоч мінімально. Звучить надто просто і банально, але якщо ти не турбуєшся про себе, то буде в рази важче. З першого разу ясно, що не вийде, може з другого і десятого, але основні тейки — їсти 2-3 рази на день, провітрювати приміщення, можливо подивитись відео зі смішними кошенятами.
Якщо тобі потрібна психологічна підтримка, звертайся до Teenergizer. Безкоштовно та анонімно.