Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Що таке емоційний інтелект?

Оновлено

Емоційний інтелект — це здатність керувати власними емоціями та розуміти емоції людей, які вас оточують. Це вміння відіграє ключову роль у нашому успіху, взаємодії з іншими та загальному відчутті щастя.

Люди з високим рівнем емоційого інтелекту можуть визначити, що вони відчувають, що ці почуття означають, і як ці емоції впливають на їхню поведінку і, в свою чергу, на інших людей. Трохи складніше “керувати” емоціями інших людей — ви не можете контролювати те, як хтось інший почувається чи поводиться. Але якщо ви зможете ідентифікувати емоції, що стоять за їхньою поведінкою, ви краще зрозумієте, звідки вони беруться і як найкраще з ними взаємодіяти.

Емоційний інтелект включає в себе такі складові:

  • Самосвідомість: Це здатність розпізнавати власні емоції та реакції на них. Самосвідомість допомагає зрозуміти, чому ми відчуваємо той чи інший емоційний стан.
  • Саморегулювання: Ця навичка полягає у здатності керувати власними емоціями і реакціями. Люди з високим рівнем емоційного інтелекту можуть ефективно впливати на свої емоції та уникати раптових вибухів гніву або страху.
  • Співпереживання: Це здатність розуміти і співчувати емоціям інших людей. Співпереживання допомагає покращити міжособистісні стосунки і збудувати позитивні взаємини.
  • Соціальні навички: Ця складова передбачає здатність ефективно взаємодіяти з іншими людьми, враховуючи їхні емоції та потреби. Вона включає в себе навички слухання, спілкування та вирішення конфліктів.

Як розвивати емоційний інтелект?

Практикуйте медитації або йогу для підвищення самосвідомості та саморегуляції.

Спробуйте сповільнити свою реакцію на емоції – наступного разу, коли ви відчуєте злість, спробуйте “побути” з нею, перш ніж виплеснути почуття одразу назовні. Подумайте про те, чому ви злитеся. Хто вас образив? Як ви думаєте, яка емоція стояла за їхньою поведінкою?

Знайте свої сильні та слабкі сторони. Ніхто не може бути добрим у всьому, і це нормально!

Пам’ятайте про те, що більшість нашого спілкування є невербальним.

Працюйте над тим, щоб спілкуватися ефективно та відкрито. Переконайтеся, що ваша основна думка зрозуміла, відсікайте інформацію, яка не стосується співрозмовника, і приділяйте повну увагу, коли говорить хтось інший.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.