Заціни, ми вже 108 332 консультацій провели

Психологічні терміни в повсякденному житті: Чи завжди доречно говорити про нарцисів і газлайтинг?

Оновлено

“Вона мене загазлайтила”
“Він мені не написав, бо у нього уникаючий тип прив’язаності”
“Ой, всі люди токсичні нарциси”
“Вони так реагують, бо у них травма”

Сьогодні звертатися за підтримкою до психолога — це нормально. Це класно — піклуватися про своє психічне здоров’я. І, здається, вже майже кожен, хоча б раз, звертався за підтримкою (наприклад, до нас за безплатною психологічною підтримкою).

Але з популяризацією психології ми почали все частіше використовувати “мову терапії,” тобто наукові терміни, які використовують психотерапевти в своїй роботі. Зараз у ТікТоці, на навчанні та в черзі навколо нас нарциси, які порушують наші кордони, та газлайтери з тривожним типом прив’язаності. Але чи завжди доречно вживати ці терміни? Як часто ми використовуємо їх, щоб описати власні чи чужі дії? І чи не створюють вони нові бар’єри у нашій комунікації, замість того, щоб допомогти краще зрозуміти одне одного? У цій статті ми розглянемо, як мова терапії проникла в наші буденні розмови і чому варто бути обережними у її використанні.

З одного боку, це допомагає дестигматизувати теми, пов’язані з психічним здоров’ям. Але з іншого боку, це може створювати деякі проблеми в комунікації з іншими.

Частково проблема, пов’язана з використанням цих клінічних термінів, полягає в тому, що вони створюють атмосферу зверхності, яка ставить вас ніби “вище” іншої людини, яка, можливо, не знайома з цими термінами. Більшість людей не хочуть, щоб їх аналізували, виправляли або робили їм зауваження щодо їхньої поведінки.

Деякі люди використовують це як маніпуляцію. Наприклад, називати вашу поведінку “токсичною,” а будь-які спроби прояснити ситуацію — “порушенням їхніх кордонів,” навіть якщо ви просто написали “Привіт, як справи?”

Деякі люди можуть “ховатися” за мовою терапії, щоб уникнути будь-якого дискомфорту та уникнути більш глибоких розмов, розуміння причин своєї поведінки чи поведінки іншої людини.

Хоча більшість людей використовують ці слова без “злого умислу” і не намагаються маніпулювати. Це може бути просто їхнім способом комунікації.

Хтось розуміє термін “газлайтинг” як серйозний різновид психологічної маніпуляції, яка виникає в близьких стосунках і призводить до того, що жертва ставить під сумнів власне сприйняття або реальність. Інший може використовувати цей термін як “відволікання уваги.”

Якщо ви відчуваєте, що в розмові є непорозуміння, для більшої ясності можна запитати людину, з якою ви розмовляєте, що вона має на увазі, коли вживає ці фрази.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.