Почуття образи. Досить таки сильне, глибоке почуття, яке може виникнути за 3 секунди і триває довгі роки. Для чого воно нам? Постараюся відповісти. Релігія визначає почуття образи яку свідомлено прийняте рішення не любити ту людину на яку ви тримаєте образу. У психології є кілька думок на цей рахунок. Одне з них зараз обговоримо. Почну з того, що образи буваю Різні: на чоловіка/дружину, на батьків, на дітей, на партнера по бізнесу, на подругу або друзів і т.д. образу ми відчуваємо тоді, коли людина не виправдав наших надій. Ми сердимося на нього й хочемо його покарати. Найчастіше відмовляємося від спілкування. Таким чином, мотив скривдженого майже завжди – маніпуляція.
Чи помічали ви, що ображатися для багатьох людей стає звичкою. Вона закладається в самому ранньому віці. Тоді коли дитина тільки починає говорити. Він вимовляє перші незрозумілі звуки, а мама, намагаючись зрозуміти, що він має на увазі, перераховує всі можливі варіанти: їсти, пити, іграшку, горщик? І дитя розуміє, що не обов’язково говорити –досить тільки видати звуки, йому тут же все принесуть. А якщо принесуть не те, що він хоче? Знову ж таки, легше заплакати й отримати бажаного, ніж докладати зусиль і намагатися говорити. У дитини формується поняття: варто йому тільки заплакати, і світ йому все дасть. На жаль, у дорослому житті це так не працює.
Коли людина ображається, він позбавляє себе можливості розвиватися величезна частина нашого життя – це взаємини з іншими людьми, від них ми черпаємо енергію. Коли ми ображені, ми перекриваємо кран з енергією до людини. Енергії нікуди діватися, і вона циркулює всередині нас. Ми зациклюємося на самих собі, а зайва любов до себе це хвороби й різні неприємні ситуації. І для чого це все? Щоб пошкодувати себе коханого? Так ось, або ми ображаємося, або розвиваємося –одне з двох. І ніяк інакше.
Як впоратися з почуттям образи:
-
Образа, поки вона свіжа, добре йде зі сльозами. Плачте, не стримуйтеся –ваше здоров’я дорожче гордості.
-
Говоріть усе. В ідеалі сісти на березі річки і вимовити всю свою печаль і біль. Усе це можна зробити у ванній просто включивши кран. Вода дуже сильна стихія, вона забирає весь негатив.
-
Один із моїх улюблених способів – це виписуєте на папір. Важливо списати лист із двох сторін, виписати всі почуття досади і злості, у кінці поставити число. Усе написане перечитати, як би не було неприємно й гірко. Обов’язково спалити, спостерігаючи за тим, як ваші рядки спопеляє вогонь.
-
Придбайте подушку для биття, можна повісити грушу, щоби відшкодовувати на ній злість. Негативна енергія повинна виходити з вас.
-
Ще можна образу викричати, вийти куди-небудь у ліс і «проорать» усе, що ТО хочете (можна навіть матом). Вкласти в крик всю досаду й образу.
Пам’ятайте, неможливо пробачити людину не позбувшись негативних емоцій. А зберігати їх у собі погано для вашого ж самопочуття.
Автор тексту: Олександра Салова
Обкладинка: Viola Niccolai