Заціни, ми вже 115 000 консультацій провели

Що таке доксинг?

Оновлено

У світі онлайн-ігор та соціальних мереж ми часто ділимося своїми думками та емоціями в інтернеті, але чи замислювався/лась ти, які наслідки це може спричинити?

Твої дані можуть стати зброєю в руках інтернет-злодіїв, що вплине не лише на твою безпеку, але й на ментальне здоров’я. Саме тому ми разом зі Stop Sexting розповіли про явище доксингу та як зберегти свою анонімність у цифровому світі.

Доксинг — це практика пошуку та розповсюдження особистої інформації про особу без її згоди, з наміром заподіяння шкоди, залякування, маніпуляції чи шантажу. Зловмисників цікавить конфіденційна, прихована інформація, яку вони отримують шляхом зламу облікових записів. Інтернет-злодії використовують доксинг як інструмент помсти чи особистої наживи.

Навіть якщо тобі здається, що приховувати немає чого, це не гарантує твоєї безпеки! Якщо доксер отримає доступ до твоїх даних, то він матиме можливість переглядати не тільки твої “невинні” переписки, а й банківські рахунки, акаунти та іншу приватну інформацію.

Інструменти доксерів

Соціальні мережі: Доксер може знайти безліч твоїх особистих даних через такі платформи, як Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn, аналізуючи пости, фотографії чи геолокацію.

Пошукові системи: Використовуючи Google або інші пошукові сервіси, зловмисник може знайти інформацію, що вже була доступна про тебе в мережі. Це можуть бути старі коментарі на форумах, пости або відгуки на сайтах.

Взлам акаунтів: За допомогою фішингу або інших методів, шахраї можуть отримати доступ до твоєї електронної пошти чи акаунтів у соцмережах, де зберігається багато твоїх особистих даних.

Бази даних і пошукові сайти: Деякі ресурси спеціалізуються на зборі та продажі персональної інформації, дозволяючи шукати людей за ім’ям, номером телефону чи іншими критеріями.

Аналіз метаданих: Відомості з метаданих файлів, таких як фото або документи, можуть містити неочікувані записи, як, наприклад, координати місця, де був зроблений знімок.

Як захиститись?

Приватність в соціальних мережах: Обмеж доступ до свого профілю лише для друзів та обраних користувачів. Не публікуй особисті дані, такі як адреса, номер телефону чи місце навчання, щоб уникнути можливого використання зловмисниками.

Паролі та безпека: Створюй складні паролі та активуй двофакторну аутентифікацію для додаткового захисту своїх акаунтів. Це значно зменшить ймовірність крадіжки приватних даних.

Обережність з персональними даними: Уникай поширення особистої інформації в інтернеті, адже будь-які опубліковані матеріали можуть бути використані проти тебе.

Моніторинг своїх даних: Регулярно перевіряй, які записи про тебе доступні онлайн, та, за можливості, видаляй їх, наприклад, скориставшись сервісом DeleteMe.

Шифрування: Приховуй свою IP-адресу за допомогою VPN. Уникай підключення до публічних мереж без додаткового захисту.

А якщо хочеш отримати більше інформації та порад щодо безпеки в інтернеті, #stop_sexтинг створили спеціальні чат-боти: для підлітків та батьків.

Для підлітків: телеграм – @StopSextingBot

Тут ти можеш отримати інструкцію, що робити та куди звертатися, якщо тебе шантажують в інтернеті та вимагають контент сексуального характеру. Чат-бот працює на сайті stop-sexting.in.ua у вкладці “Головна” – натискай “Чат-боти”, далі – “Перейти”, а також його можна знайти в телеграмі @StopSextingBot;

Для батьків: телеграм – @online_kids_bot

Чат-бот працює для батьків, старших братів та сестер, та спеціалістів, що працюють із дітьми. У ньому можна отримати інформацію про прикмети, причини, наслідки, порядок дій та попередження щодо різних ризиків для дитини в інтернеті. Він працює на сайті stop-sexting.in.ua у вкладці“ Головна” – натискай “Чат-боти”, далі -“ Перейти” або в телеграмі @online_kids_bot.

Або звертайся за безкоштовною психологічною підтримкою від Teenergizer на сайті teenergizer.org

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.