Заціни, ми вже 32 738 консультацій провели

Самовиражайся безпечно: що варто знати про пірсинг

Обновлено

У 2017 році пірсинг не є чимось новим. Його роблять твої друзі, однокурсники, тітка Наташа з третього поверху, і все-все. Однак, не всі знають про можливі ризики та особливості проведення подібних процедур. Teenergizer бере на себе відповідальність поділитися тією інформацією, яка допоможе тобі правильно вибрати місце, час і спосіб.

Почнемо з того, що існує величезна кількість місць, готових надати послуги пірсингу, і вибирати потрібно акуратно. Твій вибір – тату-салон , а не перукарня за рогом.

Стерильність

Список захворювань та інфекцій, якими можна заразитися внаслідок нестерильної процедури, прагне нескінченності. Наприклад, різні види гепатиту, сепсис або ВІЛ. Так що ж робити варто, а що – ні?

Однозначно варто:

  • Поцікавитися, чим саме стерилізують у салоні робоче місце та інструменти, які з них одноразові.
  • Простежити, щоби рукавички майстра були новими.
  • Наполягти, щоби пакет з одноразовою голкою розкрили при тобі.
  • Після процедури проконсультуватися про те, чим саме варто обробляти рану.

Не варто:

  • Використовувати так званий «пістолет». Їх неможливо очистити до кінця, що в рази підвищує ризик передачі захворювань через бруд або чужу кров. До того ж через роботу голки на спусковому механізмі, що включає в себе жорстку пружину, майстру неможливо адекватно координувати напрямок проколу
  • Робити прокол у будь-якій формі сп’яніння, під час хвороби або при поганому самопочутті. Серйозно, подбай про себе.
  • Використовувати нестерильні інструменти, багаторазові рукавички та голку.
    «Забивати» на лікування після проколу. Пам’ятай: це відкрита рана, й інфекцію можна підхопити в будь-який момент до повного її загоєння.

Правильно вибрати місце

Не тільки куди ти за цим підеш, але ще й де на своєму тілі ти хочеш це бачити. Звичайно, проколи в якомусь сенсі простіше, ніж татуювання, і твоя бабуся нічого не зможе апелювати фразі «Набридне – витягну»; але потрібно враховувати терміни загоєння і складність догляду за кожним видом пірсингу. У нашій східноєвропейській культурі проколюють мочку вуха дітям уже від року – загоєння займає близько двох тижнів. Водночас загоєння індастріалу (подвійний прокол вушної раковини зі штангою) або сосків може зайняти до року. Ознайомся з інформацією про процес загоєння та рівень складності цікавого проколу. Таблиця з інформацією про загоєння англійською:

Титан, і з чим його їдять

Здається, ми виходимо на фінішну пряму цієї статті, а з нею й на найбільш непередбачувану тему – алергії і відторгнення. Не кожен знає про можливості свого тіла, не кожен готовий до непередбачених ситуацій на кшталт запалень і незрозумілого болю. Саме тому важливо вибрати першу прикрасу так, щоби вона не заважала рані заживати. Найкраще приживаються титан і біофлекс – це гіпоалергенні матеріали. Золото не завжди підходить у якості першої прикраси, тому що часто має домішки нікелю та інших металів, що викликають алергічну реакцію. Найкраще проконсультуватися з майстром і вибрати разом.

Не тамагочі – доведеться доглядати

Після виходу із салону відповідальність по догляду лягає на твої плечі, тому з відвідуванням аптеки краще не затягувати. Ніякої зеленки, йоду і спирту – це пряма дорога до хімічного опіку. Перші п’ять днів раз на день дозволена перекис, але найкраще використовувати хлоргексидин, мірамістин та інші антисептики, що не містять спирту. Бажано уникати басейнів і водойм. Не варто смикати, тиснути або дозволяти проколу стикатися з поверхнями.

Команда Тінерджайзера хоче тобі приголомшливого літа! Стався до свого здоров’я з повагою, а до себе з любов’ю:)

При підготовці статті використовувалися матеріали:
cj-piercing
huffingtonpost
wikipedia

Авторка: Анна Пустовойт

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Your email address will not be published.