Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Мінцифра запускає чат «бот «Кіберпес» для боротьби з кібербулінгом

Оновлено

Міністерство цифрової трансформації в співпраці та за інформаційної підтримки ЮНІСЕФ в Україні, Міністерства освіти й науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот інструмент «Кіберпес», який розповість про механізми дій для дітей, батьків, вчителів у разі кібербулінгу.

Інтерактивний робот в Telegram і Viber допоможе швидко й доступно дізнатися, як можна самостійно видалити образливі матеріали з платформ соціальних мереж, а також куди звертатися за допомогою.

Простим натисканням кнопок можна знайти інформацію про:

Що таке «кибербуллинг»? Які бувають його види?
Як визначити контент, що містить кібербулінг?
Що робити, якщо вас кібербулят?
Як повідомити платформі і видалити контент, що містить кібербулінг?
Як попередити кібербулінг?
Як бути кибербулером?

Випуск чат-бота – це лише перший крок до створення комплексного інструменту захисту дітей від кібербулінгу онлайн та отримання комплексних послуг для скарг на кібербулінг-матеріали.

Голова ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер так прокоментувала запуск чат-бота: «Через активне використання дітьми соцмереж та Інтернету, вони можуть частіше стикатися з потенційно шкідливим і насильницьким контентом онлайн, а також піддаватися більшому ризику кібербулінгу. За даними ЮНІСЕФ третина опитаних підлітків в Україні ставала жертвами онлайн-булінгу, а кожен п’ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття. В Україні більше половини молодих людей вважають, що проблема кібербулінгу може вирішити сама молодь. Тому один із ключових висновків, які можна зробити з отриманих відповідей, – необхідно активно залучати молодь і дітей і налагоджувати з ними партнерство».

«Щоб успішно протидіяти кібербулінгу в першу чергу потрібно підвищувати рівень цифрової грамотності. Користувачі, у тому числі діти, повинні знати, куди можна поскаржитися, що робити в тому чи іншому випадку. Система безоплатної правової допомоги долучається до правопросвіти – ми проводимо різні заходи, тренінги з цих питань. З основними питаннями, Що таке кібербулінг, в освітньому середовищі можна ознайомитися на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/Кібербулінг_в_освітньому_середовищі. Мені здається, що підлітки та молодь повинні стати ключовим пріоритетом у подоланні епідемії, адже підлітковий вік – це критичний період життя.

Державний експерт Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти й науки України Оксана Савицька додала: «Простір Інтернету стає як би паралельним світом нашої реальності, куди перемістилася левова частка нашого реального життя, комунікації та взаємодії, особливо під час карантинних заходів. Безумовно, така ситуація вимагає пильної уваги до збереження та охорони прав людини в онлайн-просторі, який дає широкі можливості зловмисникам уникнути покарань. В освітньому законодавстві минулого року з’явилося поняття булінг, у тому числі вчиненого за допомогою електронних засобів комунікації. Але сьогодні явище кібербулінгу виходить за рамки освітнього процесу, оскільки може виникати не тільки між його учасниками. Тому необхідно створювати національну систему виявлення, реагування та встановлення відповідальності за вчинення кібербулінгу. Під час карантину левову частку свого часу діти проводять у мережі, а тому особливо потребують зручного і швидкого механізму реагування та отримання допомоги у випадку, коли підозрюють про вчинення протиправних дій проти них. Додаток, розроблений Мінцифрою, безумовно відповідає викликам часу і є зручним для користування. МОН підтримує цю ініціативу та сприятиме інформуванню батьків та дітей про це сервіс».

Довідка: Середньостатистичний підліток в Україні проводить близько п’яти годин на день у соцмережах, іграх і різних додатках. Кожен підліток має можливість зіткнутися з кібербулінгу. Кібербулінг-це цькування онлайн, форма психологічного насильства, має різні прояви. Відмінності кібербулінгу від булінгу обумовлені особливостями Інтернет-середовища: анонімністю, можливістю підмінити ідентичність, охоплювати велику аудиторію одночасно (особливо дієво для поширення пліток), здатність тероризувати і тримати в напрузі жертву де завгодно й коли завгодно.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.