Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Панічна атака: що робити?

Оновлено

Напевно, багато переживали самі або чули від друзів і близьких про панічні атаки. Сильна тривога, прискорене серцебиття, біль у грудях.  Важко дихати і здається, що в будь-який момент можна втратити свідомість. Панічна атака може трапитися вдома, на навчанні, на вулиці, у магазині й ніби без причини. 

Що ж можна зробити тому, хто, на жаль, зіткнувся з панічними атаками?

Бан️ банальний, але найкращий спосіб-це звернутися до фахівця. Він допоможе визначити можливу причину, а також переконатися, що це саме панічні атаки, а не симптоми інших захворювань. Також варто проконсультуватися з психологом. Панічними атаками страждають багато людей і в цьому немає нічого, чого варто було б соромитися. Є багато професіоналів, які допоможуть впоратися з цією проблемою. 

Можешь️ можеш розповісти про свою проблему батькам або близьким. Можливо, вони теж стикалися з панічними атаками і зможуть тебе підтримати. Але навіть якщо хтось вважатиме подібні проблеми «надуманими», не варто знецінювати свої переживання. Це важливо. 

☁️ В момент паніки спробуй сконцентруватися на своєму диханні. Повільно і глибоко вдихай і видихай через ніс. Також можеш закрити очі і просто розмірено дихати. 

Осозн️ усвідомлення й розуміння того, що те, що відбувається в дану хвилину, – панічна атака, а не Серцевий Напад або непритомність, також може допомогти в момент сильного переляку. Пам’ятай, що панічні атаки безпечні для здоров’я й будь-який напад тривоги не буде тривати вічно. Зовсім скоро паніка закінчиться. 

Попроб️ спробуй проговорити все, що з тобою відбувається і все, що ти робиш у даний момент, вголос. 

️ ️ У момент панічної атаки також можеш випити кілька ковтків води і вмитися прохолодною водою. 

Зак️Закрий очі і спробуй уявити себе в безпечному місці або в ситуації, коли ти відчувати себе максимально комфортно, спокійно і впевнено. Можеш навіть заздалегідь звикнути до цього спогаду, щоб у разі панічної атаки ти змігши би відразу переключитися на нього. 

️ ️ Якщо поруч є хтось із близьких, спробуй поговорити з ними про щось абстрактне (якщо відчуваєш, що тобі це допоможе). Якщо ти один у момент панічної атаки, подзвони тому, кому довіряєш, і поговори з ним. 

Тільки пам’ятай, що все дуже індивідуально й у вирішенні цієї проблеми немає стовідсоткового методу. Кращий вихід-звернутися до фахівця. А якщо хочеш із кимось поговорити про свою проблему, ти завжди можеш написати нашим консультантам на нашому сайті. Це безплатно й анонімно. 

Джерела й корисні посилання: 

https://www.wonderzine.com/wonderzine/life/how-to/238969-panic-attacks

https://www.psychologies.ru/wellbeing/kak-borotsya-s-panicheskimi-atakami-12-shagov/

https://meduza.io/cards/kak-borotsya-s-panikoy

https://youtu.be/DM2yoI9bQhI

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.