Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Що не так із діснеївськими принцесами?

Оновлено

Все ж у дитинстві дивилися «Сплячу красуню» або «Білосніжку»? Вам теж тоді здавалося, що все супер, але з часом з’явилися сумніви. У сенсі якийсь принц цілує дівчину, яку бачить уперше, а вона в цей час взагалі спить?! Це, до речі, не єдина проблема мультфільмів Діснея про принцес. 

У всіх принцес нереалістичні форми тіла 

Так, окей, ми розуміємо, що це мультфільми і про якусь реалістичність говорити складно. Але камон, хіба в анімації є місце тільки певного типу принцес? Майже всі головні героїні досить худі, «витончені» і взагалі часто схожі один на одного. А ще, як мінімум, у всіх великі і виразні очі Рапунцель, сестри Анна й Ельза тому підтвердження. 

Сюжет обертається навколо хлопця 

Аріель, Білосніжка, Белль, Аврора. Вони зустріли краша і… А все вже все, треба було раніше, казці кінець. Жили вони довго й щасливо. Напевно. Але класно, що в останніх мультфільмах ця тема пішла на другий план взагалі не піднімається. Шатаут Моане й Меріде ❤️

Поміняйся й тебе полюблять 

Продовжуючи тему хлопців… Давай поговоримо про Аріель. Принцеса повинна була буквально відмовитися від колишнього життя, щоби її відносини з хлопцем склалися. 

А тепер поміняй іншого 

Белль потрапляє до нестабільного, контролюючого й навіть злого Чудовиська. І барабанний дріб… Закохується й залишається з ним. Тут ми бачимо меседж, що хороша дівчина може поміняти поганого хлопця. І це не ок. Якщо є такі дзвіночки, як тотальний контроль і агресія з першої ж зустрічі, не потрібно продовжувати такі відносини. 

Дівчина в біді

Дуже часто сюжет казки будується навколо дівчини, яка потрапила в біду. І визволити її з дому злої мачухи або врятувати від чар відьми міг тільки прекрасний принц, кохання всього життя, з якої принцеса бачилася перший раз. Але ми то знаємо, що дівчатка – круті, і можуть самі все на світі. Сьогодні Попелюшка не чекала б поки принц принесе їй туфельку, а надійшла б на бюджет, влаштувалася на стажування і звалила б із такої сім’ї. 

 

І закінчимо на хорошому. Дуже круто, що в нових мультфільмах Діснея вже немає принцес, які зайняті тільки прибиранням або сном. А в «крижаному серці», що зібрав у прокаті 1 млрд доларів, показана сильна і класна дівчина, яка вирішує свої проблеми сама. Periodt.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.