Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

«Секс – це гріх». Як розповідають про секс у школі

Оновлено

Уроки сексуальної освіти – не дуже часта історія в наших школах, але коли такі заняття й починаються, підлітки можуть дізнатися, що «секс – це гріх», мастурбація шкодить здоров’ю, а завагітніти можна від спільного проживання з хлопцем. Вчителі, медсестри, гінекологи червоніють і хвилюються. Однокласники сміються. Таке ось «освіта». 

І тільки іноді в школі дійсно проходять уроки, де школярам докладно й без сорому розповідають про те, як змінюється наше тіло, про контрацепцію, про мастурбацію, про ВІЛ і захворювання, які передаються статевим шляхом. Але це, скоріше, виняток із загального правила. 

Пора вже зрозуміти, що сексуальна освіта – це не уроки «розпусти», які штовхають підлітків «у всі тяжкі». Це знання про себе, своє тіло, безпеку і здоров’я як фізичному, так і психічному.

Ми вирішили зібрати історії хлопців про те, як у різних школах проходили уроки сексуальної освіти. Ось, що нам розповіли! 

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

«Прокладочні тітки», як ми їх називали, (промоутери прокладок) приходили й говорили, крім гігієни, ясна річ, про те, як важливо зберігати невинність, пару раз навіть затирали про телегонію. Хлопчиків, на моїй пам’яті, збирали один раз, і говорили, що мастурбувати шкідливо

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Хлопчиків відправили дивитися фільм, а дівчаткам розповідали, що можна завагітніти від спільного проживання з чоловіком. Так, не в результаті статевого акту, а від спільного проживання. 

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Це дуже складно назвати було секс освітою. У 8 класі в нас зібрали дівчаток і відвели в інший кабінет, де розповіли про місячні та інші подібні моменти, можливо зачіпали тему сексу одним словом (я вже цього не пам’ятаю). Але чому було не зробити це для всіх – незрозуміло. До слова, подібного для хлопчиків не було від слова зовсім.

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Хлопців вигнали з класу на цілий урок, а дівчатам включили відео про місячні.

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Навчався в загальноосвітній школі в Солом’янському районі, але уроки по сексуальній освіті проводили добре. З більш менш детальною лекцією та відео англійською мовою з наступними роз’ясненнями від вчителя.

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

До нас два рази приходили різні гінекологи й розповідали про секс, контрацепцію, місячні і тд. Навіть показували, як надягати презерватив. Шкода, що тільки дівчаткам. У хлопчиків не було жодної лекції, хоча я вважаю, що їм не менш важливо це знати. На наші запитання чому хлопчикам не можна з нами, сказали щось на зразок: оберігатися й не завагітніти виключно ваша турбота

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Збори проводилися окремо від хлопців.  Говорили про статеве дозрівання, І голосили, що з хлопчиками в нас не повинно бути ніяких контактів, адже це гріх.  Ось і все На щастя, у мене сестра вчилася на медика і її все це цікавило.  Так що в школі я була Отісом на мінімалках

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Прийшли в школу люди, зібрали дівчаток із 6-8 класів і почали рекламувати always. ДО РЕЧІ, місячні на казахському називаються «етеккір», що означає «Брудний поділ». Щодо цього я сильно обурювалася, так як називати звичайний процес в організмі такими словами дуже навіть прикро.

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

На щастя, у класі 10-11 до нас приходили гінекологи з місцевої лікарні. Але дівчаток і хлопчиків розділили. Спочатку мене це збентежило, але потім я зрозуміла, що це було правильно й нам було так комфортніше. Лікар розповів нам про всі можливі методи контрацепції, для всіх було шоком, що існують презервативи для жінок. Коротше кажучи, зустріч була цілком адекватною, але раз на 10 років – цього мало. Вважаю, що треба вводити таке як окремий предмет у школі

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Нам усе розповідали на прикладі маточок і тичинок, поки весь клас сміявся через слова секс ☺ ️

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

До дівчат приходили один раз на лекцію про місячні й цикл, говорила дуже компетентна гінекологиня, плюс роздала брошури від котекса, у яких була інфа по репродуктивній системі, циклу і змін тілі в період пубертату, плюс про засоби гігієни. Було супер, шкода тільки, що проводилося виключно для дівчат, бо хлопці як би теж повинні знати.

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Колись один раз до нас прийшла якась жінка, усіх дівчаток 7-их класів відвели в актовий зал і вона розповідала про менструацію. Я тоді не знала слово «лобок» (на жаль) і частина навіть не зрозуміла, адже вона тільки говорила, нічого не показавши. Потім роздали всім по журналу і 4 прокладки. Хлопчики запитували що там було, сміялися над нами й хотіли зайти під час цього «уроку». Навіть не можу назвати це уроком сексуальної освіти. 

В кінці 8 класу Вчителька з біології сказала, що нам не потрібні останні параграфи (в яких хоч щось було про наше тіло і про секс), вона просто пропустила їх, зате я знаю багато видів жаб і все про них, це ж набагато важливіше, ніж ваші ці заборонені теми ☺ ️ 

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

На біології, як майже й у всіх, був один урок про розмноження, незрозумілі й «супер смішні» приколи пацанів, також у нас у коледжі був предмет «Захист Вітчизни» з медсестрою, але проблема в тому, що дівчатка і хлопчики були окремо. Медсестра звичайно розповіла про захист, вагітності, але все було дуже поверхнево, та і прийшли ми до того що нам не можна курити, пити, і тд, адже дівчаткам ще народжувати, хлопчикам, до речі, ні про що подібне не говорили і близько.

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

На біології ми дуууже довго й ретельно проходили як відбувається зачаття, як розвивається плід, будова статевих органів чоловіка й жінки, як вони працюють і все таке)

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Ніяк. На біології тупо іржали все, училке було стрьомно і вона задавала найважливіші теми для вивчення додому. 8 клас

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Щороку до нас приходять психологині та ми говоримо про СНІД, але саме на цих уроках ми звертаємося й до інших тем.  На жаль, в основному лише про контрацепцію та наслідки від незахищеного акту, усі методи передачі хвороб. Але вчителі в нас не соромляться про це говорити, навіть, якщо предмет, абсолютно не пов’язаний. Говорили про статеві відносини між гомосексуалами (алками), про захист і хвороби, але знову-таки, відштовхуючись від СНІДу.

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Класі в 9 класна керівниця зібрала весь клас, почала розмову про секс. Вона сказала, що нічого жахливого в цьому немає, це не табу, а навпаки щось прекрасне й пояснила, що ми ще замалі для того щоби ним займатися, бо ще духовно не сформовані й можемо не впоратися з настільки сильними відчуттями. 

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Я в 7 класі. Цього року в нас з’явився новий предмет ЗОЖ. На першому уроці ми говорили що таке зож, тобто фіз., псих., ментальне й духовне здоров’я, а на другому ми вже обговорювали, як змінюється людина в підлітковий період. Говорили про місячні, секс і про те чому це важливо. На цю тему пішло 2 з половиною уроку, а на третьому ми говорили вже про інші теми пов’язаних зі здоров’ям.

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Уроку із сексуальної освіти в нас не було, але зате був урок про жіноче здоров’я. Я думаю, що інформація про менструації потрібна не тільки дівчатам, але і хлопцям, щоби при вигляді крові або прокладки вони не падали в непритомність і не соромили жінок за те, як вони купують прокладки й тампони в магазині. Дуже шкода, що в Росії із сексуальною освітою все погано.

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

У нас це була тема з основ здоров’я, але все одно ми це обговорювали на повному серйозі з вчителькою (спасибі їй за це). Звичайно, не без хихикання моїх однокласників, але все пройшло пройшло дуже навіть непогано. Хотілося б, щоби таких уроків все-таки було більше)))

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Прийшла вчителька, яка взагалі викладала в нас географію спочатку, а потім вона ніби як виявилася психологиней. Але ніякої інформації вона не подала, тільки говорила, як вона соромиться й червоніє й що їй ніяково нам це розповідати. Усе, що пам’ятаю: вона говорила щось про презервативи. Потім, за класикою жанру, однокласники почали жартувати зовсім несмішні жарти. Усе потрібне я дізналася тільки завдяки інтернету і правильним людям у ньому. У школі про це нічого нормального я, на жаль, не дізналася.

〰️ 〰️ 〰️ 〰️ 〰️

Якщо в тебе траплялися подібні ситуації й хочеш щось змінювати, нагадуємо, що наша команда проводить тренінги із сексуальної освіти. Напиши нашій Поліні instagram.com/nikitina567, і вона допоможе тобі вибрати час для тренінгу!

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.