Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Тест на ВІЛ. Боляче і страшно?

Оновлено

Давай поговоримо про те, з якими страхами й міфами можна зіткнутися перед тим, як здавати експрес-тест на ВІЛ уперше:

✔️ Це боляче. Насправді, ти практично нічого не відчуєш. Пам’ятаєш, як говорили в дитинстві перед щепленням «ніби комарик вкусив»? Так ось, це ще менш помітні відчуття. Звичайно, усе залежить від твого больового порогу, але зазвичай усе проходить добре! Крім того, існують тести не тільки з пробою крові, а і слини. А це точно безболісно.

✔️ Потрібно виділити багато часу й довго чекати результати. Сама процедура займає всього кілька хвилин або навіть менше. А очікування результатів – 15. Представивши: 15 хвилин і ти напевно будеш знати свій статус.

✔️ Якщо результат виявиться позитивним, про це всі дізнаються. Є безліч варіантів, як можна пройти тест повністю анонімно й абсолютно безплатно. Ти прийдеш на пункт тестування і в тебе не запитають ні ім’я, ні документи. У разі позитивного результату ніхто не вимагатиме в тебе контакти, а лише розкажуть, що робити далі й куди звернутися за допомогою.

✔️ Я не в групі ризику, тому мені не потрібно робити тест. Уже багато років ламаючи стереотипи навколо вірусу, ми розуміємо, що це стосується кожного. ВІЛ може не викликати жодних скарг дуже довго, при цьому руйнуючи імунну систему людини. Чому б не упевнитися на 100 % у своєму статусі, якщо це зробити так просто?

✔️ Це страшно, і я боюся результатів. Будемо чесні: усім буває тривожно перед здачею важливих аналізів або тестів. Але жити в сумнівах роками набагато складніше, ніж один раз подолати свій страх усього на 15 хвилин. У разі негативного результату, ти відпустиш тривогу й будеш краще знати себе і свій організм. А якщо тест виявиться позитивним, це дасть можливість вчасно почати лікування. При своєчасній терапії можна прожити довге й повноцінне життя.

Тим більше, у разі чого, ми завжди поруч. Ти можеш написати нашим рівним консультантам: teenergizer.org/consultations/

А також ми регулярно проводимо групи підтримки для хлопців, які живуть із ВІЛ!

Сподіваємося, що якщо в тебе й були сумніви з приводу здачі тесту на ВІЛ, тепер їх стало менше. Питай у коментарях про все, що тебе цікавить!

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.