Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Як зрозуміти, що гінеколог ок?

Оновлено

«Ти в 16 не займалася сексом? Та що ти мені розповідаєш! Я всіх вас таких знаю»

«Тобі 16 і вже ведеш статеве життя? Як тобі не соромно? Куди батьки дивляться?»

«У сенсі тобі боляче? Не вигадуй»

Багатьом дівчатам знайомі такі слова, адже вони їх чули після відвідування гінеколога. А іноді від, здавалося б, лікаря з досвідом можна почути ще більш жорсткі й непрофесійні фрази. 

Перед походом до гінеколога й так буває тривожно або навіть страшно, а некоректна поведінка «фахівця» може взагалі відлякати, і дівчина перестане проходити обстеження взагалі. Тільки б не стикатися з таким стресом! А ці обстеження в школі або універі, коли практично перед цілим класом або групою починають питати про твоє здоров’я або просять роздягнутися? 

Але, на щастя, не всі гінекологи такі. Існують дійсно відмінні професіонали, які не тільки можуть призначити правильне лікування, але й сам процес обстеження пройде безболісно, як фізично, так і морально. 

Як же зрозуміти, що гінеколог – не ок?

✔️ Звичайно ж гінеколог не повинен ніяк коментувати твоє особисте життя, скільки б у тебе не було партнерів. І якщо їх не було взагалі. Лікар може запитати, чи часто ти змінюєш сексуальних партнерів або чи трапляється незахищений секс, але лише для того, щоби зрозуміти, які аналізи, можливо, тобі варто призначити або дати рекомендації про контрацепцію. Але ніяких «ти ж дівчинка», «в мій час такого не було», «тобі ж ще народжувати» бути не повинно. 

✔️ Лікар ставиться до тебе з повагою. Ти для нього не черговий «розпущена дитина», а особистість. Тобі повинні розповісти, що саме відбувається під час огляду, адже це твоє тіло. 

✔️ Якщо в тебе поголений / не поголений лобок, є пірсинг або татуювання, це також не стосується гінеколога. До речі, не переживай про те, чи варто голитися перед обстеженням. Роби, як тобі зручніше. Волосся – це природно й нормально. Їх відсутність – твій вибір. А якщо в тебе менструація збіглася з відвідуванням лікаря або запах тобі здається занадто вираженим, також не соромся. Все окей!

✔️ Спокій, впевненість, відкритість і комфорт. Без тривог і нічого не приховуючи. Такими в ідеалі повинні бути відчуття під час відвідування гінеколога. Ти не повинна боятися розповідати про все й не чекати засудження. Питай, що тебе цікавить, – доктор повинен відповідати спокійно. Хороший лікар простими словами зможе розповісти, якщо є якісь проблеми й пояснити, з чим вони пов’язані. 

✔️ Якщо лікар чогось не знає або забув, це не завжди говорить про його некомпетентність. І навіть навпаки. Це може свідчити про те, що в доктора немає зайвої самовпевненості, і він хоче переконатися у своїх знаннях, перевіривши ще раз дані в довіднику.

Якщо в тебе був досвід із лікарем, який дозволяв собі поблажливі фрази у твою сторону й тепер бажання ходити до гінеколога немає, пам’ятай, що з тобою все нормально. Ніхто не має права коментувати й соромити тебе за твоє особисте життя. Варто просто звернутися до іншого фахівця! 

Також ти завжди можеш написати нашим рівним консультантам на сайті в розділі «Консультації», якщо ти хочеш виговоритися! Ми завжди поруч

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.