Заціни, ми вже 58 273 консультацій провели

Як ставити нові цілі?

Оновлено

Рік добігає кінця, а разом із ним з’являються думки про те, як же пройшли останні 366 днів і що буде далі. Так, рік був не самий, кхм, стандартний, тому хочеться, щоби наступний приніс побільше класних моментів. Пандемія показала, що не всі обставини залежать від нас на 100 %, але все ж вплинути на своє життя й робити її краще ми можемо.

Давай сьогодні поговоримо про те, як ставити цілі, домагатися їх і не звинувачувати себе, якщо щось не виходить. 

Якщо зараз не хочеш ставити цілі – не став 

Нехай перший пункт буде саме таким! Зараз, коли багато хто діляться своїми підсумками і планами, може здатися, що якщо до 31 грудня, 23:59, не написати великий список на 2021, трапиться щось страшне. Але це не так. Швидше за все, не станеться нічого, адже (сюрприз!) цілі можна ставити і 12 квітня, і 5 листопада, і в день народження, і з початком нового навчального семестру – коли-завгодно. Якщо в тебе й так багато справ, тривожність або взагалі не до цього списку – не змушуй себе, так як радості це не принесе.

Став собі конкретну мету 

♀ ️вивчити іноземну мову, більше займатися спортом, розвинути свій аккаунт у Тік-струмі

Здати тест з англійської на рівень B2, займатися спортом 3 рази на тиждень, набрати 20 тисяч передплатників 

Дуже важливо чітко визначити те, чого ти хочеш досягти. Наприклад, навіть знамениті філологи все життя продовжують вивчати мову і вдосконалюватися в цьому. Тому подумай над тим, що означає для тебе «вивчити мову». Дивитися серіали без перекладу? Вільно спілкуватися з іноземцями? Або написати велику наукову роботу нерідною мовою? Те ж саме стосується будь-якої іншої мети. 

Не став перед собою занадто багато завдань 

Вибери кілька основних напрямків, у яких дати б розвиватися, і сфокусуй свою увагу на них. Якщо перестаратися в цій справі, десь до лютого може виявитися, що виконати 10 великих цілей неможливо. А до кінця року, глянувши у свій список, побачиш, що не вдалося виконати багато із задуманого. І справа буде точно не в «ліні». Тому 2-3 великих справи – і погнали.

Зовсім необов’язково мета – це щось радикальне

Це може бути просто нова цікава звичка або поліпшення якогось навички, а не заробіток мільйонів доларів через мільйони передплатників. Наше життя складається з деталей. Саме вони формують кожен наш день. Якщо працювати над ними – усе теж може змінитися в кращу сторону. 

Подумай про те, чому ти вибираєш саме такі цілі

Наприклад, у новому році ти хочеш менше часу проводити за серіалами й шоу на YouTube. Але буде круто, якщо ти не просто вирішиш боротися з цією звичкою, а і проаналізуєш, чому взагалі так сталося. Можливо, тобі нудно або самотньо. Може бути багато причин, і тільки ти знаєш про них. 

Не вини себе, якщо щось не виходить 

Обставини не завжди сприяють нашим планам. Навряд чи, варто звинувачувати себе за те, що у 2020 хтось мало подорожувати, хоча спочатку було заплановано відвідати багато нових місць. А ще в процесі може виявитися, що мета, яку ти перед собою поставивши, взагалі не те, чого ти насправді хочеш. Прислухайся до себе. І пам’ятай, що ми ставимо цілі, щоби зробити своє життя кращим, а не для того, щоби звинувачувати себе й турбуватися про якийсь із не ідеально виконаних пунктів у списку.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.