Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

5 міфів про енергію. Куди уходять сили?

Оновлено

Як часто ви ловите себе на думках “у мене не вистачає сил”, “хочу більше встигати за добу”, “не розумію, на що я витрачаю енергію”?

Іноді здається, що у 21 столітті неодмінно треба мати багато зусиль і енергії, щоб “все встигнути”. Ми бачимо суперпозитивних людей в Інстаграмі, які о 6-й ранку вже зняли 10 сторіз і переробили 10 справ, а ми тільки встигли розплющити очі. Але варто пам’ятати, що ми всі різні: у нас індивідуальні потреби, бажання, цілі, спосіб життя і стан здоров’я. Тому завжди орієнтуйтесь на внутрішній стан, а не зовнішній світ!

Сьогодні ми розповімо більше про енергію, куди вона може “витікати” і розглянемо помилкові уявлення про неї, оскільки енергія є однією з найважливіших сучасних цінностей, адже завдяки їй люди працюють, творять і взаємодіють.

PS: у даній публікації ми не говоримо про ситуації, пов’язані з депресією, тривожним розладом або інші психічні проблеми, коли енергія може бути десь далеко нижче нуля з зовсім інших причин.

Міф 1. “В енергійних людей все виходить у житті, а не енергійні – зазнають невдачі”.

Це не так. Якщо у вас мало енергії, все одно можна зробити багато. Якщо енергії багато, а вона витрачається на потрібне річище, користі від цього буде ніякої. Тому головне спрямовувати свої сили туди, де це потрібно.

Міф 2. “Існує універсальний рецепт, як стати більш енергійним: здорове харчування, 8 годин сну, спорт …”

Це не зовсім правильно. Здоровий спосіб життя, безумовно, має багато переваг, але він не працює однаково для всіх. Важливо дізнаватися, що працює саме для вас: скільки годин сну, яка їжа, які вправи підходять вашому тілу та організму. Адже комусь 6-годинного сну достатньо для того, щоб інтенсивно працювати протягом усього дня, а хтось після 9-годинного сну почувається млявим цілий день. Тож шукайте “свій рецепт” енергійності.

Міф 3 “Якщо чогось сильно захотіти – енергія сама додасться”

Бездоганно, частка правди у цьому є! Сильна мотивація, натхнення та бажання можуть сприяти тому, що ви відчуєте приплив енергії. Але це може не спрацювати на довгострокову перспективу. Крім того, це працює у зворотний бік також: бажання може взагалі не з’явиться, якщо енергії немає.

Міф 4 “Вранці у людини більше енергії, отже, треба рано вставати”

Це дуже популярне твердження, яке кожен із нас чув. Але воно надто узагальнююче, адже кожен із нас індивідуальний. Комусь дійсно підходить починати свій день з самого ранку для максимальної ефективності, а для когось раннє піднесення — це запорука непродуктивного дня.

Міф 5 “Щоб зарядитись енергією, потрібно перебувати в оточенні енергійних людей”

Енергію, дійсно, можна певною мірою отримати від інших людей, які випромінюють її своїми діями, думками, ідеями. Але зовнішній спосіб одержання енергії не тримається довго. Можна нескінченно ходити на мотиваційні тренінги, але так і не почати щось робити. Усі необхідні ресурси для мотивації перебувають усередині людини.

Якщо ви відчуваєте себе як вічно “напівзаряджена” батарейка, помічаєте за собою недолік мотивації та прокрастинацію, потрібно зрозуміти причину витоку енергії. Найчастіше це пов’язано із нашими почуттями. Це може бути:

Довга чи постійна образа на когось із близьких;

сором (порівняння себе з іншими, почуття негідності та непотрібності)

тривога (намагайтеся заповнити весь день корисною діяльністю, складність концентрування)

роздратування (постійна метушня, багатозадачність, що викликає незручність – наприклад, дедлайни, що вічно горять)

Усі ми іноді можемо застосувати він перелічені вище пункти, і це абсолютно нормально для живої людини. Але коли ці стани починають переходити в щось постійне, вони непомітно забирають дуже багато енергії.

Щоб зменшити такі “енергетичні дірки”, можна:

Проаналізувати та знайти ті самі почуття, які їх викликають. Спробуйте їх чітко назвати: образа, тривога, роздратування, сором, безпорадність тощо;

Дозволити собі пережити ці почуття якнайсильніше, але недовго. Не лайте за свої почуття, але не давайте їм диктувати, що вам робити;

Завжди прагнути до того, щоб ці почуття не залишалися з вами надовго десь “на фоні” і не впливали на повсякденну поведінку. Сформуйте звичку коли у вас з’являється почуття, яке забирає багато енергії, відволікайтеся на якесь конкретне заняття. Наприклад, коли відчуваєте тривогу, візьміть папір з олівцями та спробуйте намалювати те, що відчуваєте. Згодом стане набагато простіше не затримувати це почуття в собі надовго.

А що допомагає вам залишатися енергійним?

Яна Гуменюк

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.