Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Еко-тренди. Що це і навіщо вони потрібні

Оновлено

Сучасний світ побудований на трендах, які задають інфлюєнсери, селебріті та різні компанії для своїх комерційних цілей, тому слово «тренд» найчастіше асоціюється з чимось швидкоплинним або навіть дурним. Проте еко-тренди дуже важливі для комфортного проживання як зараз, так і надалі. Корисні щоденні звички та невеликі зусилля сьогодення вже впливають на нашу планету завтрашнього дня. Пропонуємо подивитись деякі з таких тенденцій з усього світу і надихнутися разом з нами.

Правило трьох R

Одним із перших та найпростіших кроків на шляху до екологічно усвідомленого життя є усвідомлене споживання, а саме правильне сортування та утилізація сміття. Якщо кожен з нас буде дотримуватися правила трьох R (Reduce, Reuse, Recycle*), то більшість наших відходів як мінімум не буде валятися у нас під ногами або на дні океану. За даними державного сайту США Environmental Protection Agency за 2018 рік, майже третина американців усвідомлено утилізує свої відходи. З кожним роком таких людей стає більше і ми вважаємо, що це чудовий тренд!

Екотранспорт

Ні для кого не є секретом, що вихлопні гази автомобілів негативно впливають на нашу екологію. Спалювання викопного палива сприяє так званому парниковому ефекту, у якому сонячна енергія, відбиваючись від Землі, затримується парниковими газами і цим нагріває планету. Для зменшення свого карбонового сліду і економії часу, проведеного в дорозі, з кожним роком все більше людей пересідають на екотранспорт: велосипеди та самокати. Прикладом для наслідування в цій галузі можуть бути скандинавські країни — рекордсменки за кількістю велосипедів на душу населення. У цих країнах це навіть не тренд, а звичайна справа добиратися на роботу на своєму двоколісному.

Також гарною альтернативою особистому автомобілю є громадський транспорт, завдяки якому на дорогах менше пробок, а повітря чистіше.

Якщо без особистого транспорту складно обійтися, то варто задуматися про покупку електрокара, тому що карбоновий слід таких автомобілів є меншим у порівнянні з автомобілями на фоссильному паливі.

Своєрідним ноу-хау у сфері транспорту є автомобілі з водневим двигуном, які можуть найближчим часом конкурувати з електрокарами.

Водневий вид транспорту тільки набирає обертів і ми сподіваємося найближчим часом бачити на наших дорогах ще більше еко-усвідомлених водіїв та пасажирів!

Ми те що ми їмо

Крім очевидного згубного впливу споживання продуктів тваринного походження на самих тварин, є і менш очевидний мінус цієї дієти: негативний вплив на навколишнє середовище! За даними Food and Agriculture Organization of the United States (FAO) за 2013 рік, тваринництво є відповідальним за 14,5% викидів усіх парникових газів, викликаних діяльністю людини. Різні дієти з помірним споживанням продуктів тваринного походження (наприклад, пескетаріанство*** і вегетаріанство), або їх відсутністю (веганство) є сучасними еко-трендами, які допомагають нам скоротити негативний вплив на екологію.

Голос змін

Сучасну молодь можна часто зустріти на кліматичних маршах та акціях протесту, де ми заявляємо про свою позицію, критикуємо корпорації за негативний вплив на навколишнє середовище та владу за бездіяльність. Молоді особи в активізмі надихають нас і нагадують старшому поколінню, яке керує більшістю сфер людства, про нагальні екологічні проблеми. Головне пам’ятати, що внесок кожної людини важливий і що об’єднавшись, ми можемо вплинути на хід історії та уповільнити глобальне потепління!

* Reduce, Reuse, Recycle – “скоротити споживання, повторно використовувати, переробляти”

** Карбоновий слід – сукупність викидів парникових газів вироблених окремою людиною, продуктом, корпорацією тощо.

*** Пескетаріанство – вегетаріанський тип харчування, який допускає в раціоні морепродукти.

Авторка: Олександра Побочий

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.