Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Гладіатор

Фільм, який отримав п’ять “Оскарів”.
Фільм, який вразив мільйони людей з усього світу своєю масштабністю та геніальністю.
Цей фільм народжений в той же час, що і я, але навіть через п’ятнадцять років він бере за душу, хвилює і захоплює.
Рубіж століть. У кіноіндустрії того часу давно вже забули про жанр історико-психологічної драми, іменований «пеплум», що пережив свій розквіт і падіння в 1960-х.і раптом вручення Оскара 2001 вибухає тріумфом фільму виробництва кінокомпанії «DreamWorks». Золоту статуетку, як найдорогоцінніший приз для акторів і режисерів, забирає виконавець головної ролі — за «Кращу чоловічу роль» і продюсери — за «кращий фільм», картину «Гладіатор».

gladiator1

У чому його успіх-дивовижний і неодноразовий? Напевно, складно судити зараз, адже з часу прем’єри пройшло цілих п’ятнадцять років. І все ж я скажу, як людина, яка побачила його зовсім недавно: в драматичності. У кожному фільмі є акцент на щось, що служить його опорою, головною особливістю, позитивно або негативно виділяє картину серед інших. У Гладіаторі така «родзинка» — не дивовижні картини кривавих битв і битв, — це не бойовик. Не прекрасні костюми і чудові декорації, які відразу ж занурюють з головою в атмосферу Стародавнього Риму, — це не костюмована драма. Цей фільм – це ціле життя, це біль, трагедія і щастя найсильніших і великих на той час людей. Це неймовірна психологічна драма, на мій погляд, найкращий жанр кінематографа.

filmz.ru_b_102265

Стародавній Рим, який переживає свій розквіт при мудрому імператорі марці Аврелії. Його права рука, вірний друг і доблесний легіонер-генерал Максимус, про славу, талант і хоробрість якого чула вся Римська імперія. Але історія невблаганно грається людськими долями-Марк вмирає — на престол сходить його марнославний і жорстокий син Коммод, а сміливий полководець звернений в рабство…

okino.ua-gladiator-64354-a

На відміну від свого найрозумнішого батька, Коммод не виконує умови Сенату, не утримує колишню славу і велич Римської імперії. Єдине, чим він завойовує любов народу-гладіаторські бої. Жорстокий і нещадний, самозакоханий і лукавий молодий імператор знаходить брудну насолоду в спостереженні страхітливих боїв, моторошних битв і постійних смертей. Тим часом процвітає найсуворіша тиранія, переслідується будь-яка непокора або інакомислення, а самій сестрі Коммода і її малолітньому синові загрожує небезпека і близька смерть, від одного тільки їх погляду, що не сподобався божевільному деспоту-імператору. Ця жорстокість, брехня і руйнування не знають кінця, але одного разу на ринг Колізею виходить неймовірно талановитий Гладіатор…

Gladiator-1-1024x768

Так, вважаю, ви і самі помітили, в чому лежить особливість цього фільму. І кожен для себе черпає щось своє: комусь подобається нехай і багато в чому неправильна, але така красива і захоплююча дух історія, хтось захоплюється дивовижними видовищем битв і боїв. А фінал, після напруженого і дивного сюжету, багатьох змушує плакати. Чи добре це? Те ж саме спіткало і мене. Але тепер, коли сльози пройшли, залишилася тільки любов, безмежна і віддана любов до цього фільму; а ще те, що, на мій погляд, і намагалася донести його величезна обдарована творча команда — благоговіння і схиляння перед сильним і хоробрим, чуттєвим і мудрим, чесним і безстрашним людиною.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.