Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Знання в маси: 8 осіб, які прищеплюють любов до науки

Оновлено

Науку теж можна піднести цікаво й захопливо. Teenergizer покаже вам чому наукові передачі та лекції не менш цікаві, ніж серіали та реаліті-шоу.

1. Карл Саган «Кожна дитина – природжений вчений. Ми ж гасимо в дітях цю іскру: їх ентузіазм, їх цікавість, що направляють у науку».
Визнаний одним із найвидатніших популяризаторів науки. Сфера – астрофізика й астрономія, але більшості він запам’ятався як творець серіалу «Космос: персональна подорож «та автор роману» Контакт». Зробив чудову справу – допоміг увійти в науку Нілу Деграссу Тайсону, про нього нижче.

2. Ніл деГрасс Тайсон «Діти – це не проблема. Вони народжуються вченими. Проблема – це завжди дорослі. Вони вбивають дитячу цікавість. Перевершують дітей числом. Голосують. Розпоряджаються ресурсами. Ось чому у своїй публічній роботі я зосереджений насамперед на дітях».
Ніл – це самий харизматичний вчений. Коли він ще був старшокласником, Саган запросив його в собі на кафедру, подарував купу підписаних книг і проводив до автобуса. Того дня була сильна заметіль, тому Карл дав йому свій номер телефону і сказав зателефонувати, якщо автобус не приїде. За словами Тайсона, він запам’ятав це на все життя. Момент, коли вчений виявився таким чуйним. Ніл пообіцяв собі стати таким же.
Його серіал «Космос: Простір і час «, а також стаття» Периметр невігластва «змінять ваше ставлення до науки.

3. Річард Докінз «Всесвіт – це чудове й чудове місце. Істина досить незвичайна, щоби можна було відмовитися від послуг псевдонаукових шарлатанів»
Сфера діяльності Докінза – еволюційна біологія. Його книга «егоїстичний ген» порівнюється з «Найкоротшою історією часу» Стівена Гокінга. Обидві популярно і простою мовою пояснять непосвяченому читачеві сучасні наукові загадки.

4. Лоуренс Краусс «Кожен атом у вашому тілі бере свій початок у зірці, що вибухнула. І, можливо, атоми у вашій правій руці взяли свій початок в іншій зірці, ніж атоми в правій руці. Зірки помирали, щоби ви могли жити»
Лоуренс займається фізикою і є фахівцем у галузі астрофізики й космології. Ще він засновник Відділення земних і космічних досліджень. «П’ятий елемент: пошук темної матерії у Всесвіті «– обов’язково до прочитання.

5. Стівен Гокінг «Ми не повинні дивуватися тому, що пристрій Всесвіту придатний для життя – адже це не є доказом того, що Всесвіт був задуманий для життя»
Стівена Гокінга знають навіть ті, хто не дуже цікавиться наукою. Він особливий, я б сказав, не такий, як усі – ексцентричний і фізично обмежений, водночас він геній сучасної науки. Його книга «Найкоротша історія часу» назавжди розширить вам кругозір, причому дуже масштабно. Там ви знайдете багато цікавого про те, як народився Всесвіт, про чорні діри, квантову фізику й теорію струн.

6. Мітіо Каку «Ми не раз говорили, що в справжньому житті доводиться відмовлятися від неможливого й задовольнятися реальним. За своє коротке життя мені не раз доводилося бачити, як те, що раніше вважалося неможливим перетворюється на встановлений науковий факт»
Відразу згадується Discovery, де в серіалі «Як влаштований Всесвіт» Мітіо простою мовою пояснює пристрій світобудови. Однозначно варто перегляду. А також знаменитий однією зі своїх книг «Фізика неможливого»

7. Річард Фейнман «Ти не несеш відповідальності за те, чого від тебе чекають інші люди, якщо від тебе чекають занадто багато, то це їх помилка, а не твоя вина»
Річард – видатний фізик-теоретик. Знаменитий своїми «Фейнманівськими лекціями з фізики». Зробив великий внесок у методологію наукового пізнання, вчив своїх студентів наукової чесності.

8. Керолін Порко «Атоми нашого тіла полетять у космос, здобувши вічне життя у вигляді маси або енергії. Ось чого потрібно вчити дітей, а не розповідати їм казки про ангелів і возз’єднання з бабусею на небесах»
Керолін – американський планетолог. І складно побачити хоч одну передачу на Discovery про космос без її участі. Вона яскравий приклад жіночої емансипації – справжній вчений.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.