Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Прес-конференція Teenergizer

Оновлено

Підлітки вимагають усунення бар’єрів у тестуванні на ВІЛ з 14 років – про це заявили сьогодні представники благодійної організації «Об’єднання підлітків та молоді «Teenergizer» , що виступає проти дискримінації в усіх сферах, включно з ВІЛ. Члени організації провели в Києві експеримент, який показав, що в третині випадків лікарі відмовляють молодим людям в анонімному та безплатному тестуванні на ВІЛ, вимагаючи паспорт або присутність батьків. На думку представників «Teenergizer» це єпорушеннямЗакону України«Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть із ВІЛ» 2861-17 від 23.12.2010).

У ході експерименту підлітки-активісти організації «Teenergizer» зверталися до 18 кабінетів із запитом пройти тест на ВІЛ. У 5 випадках кабінети фактично були відсутні за вказаною адресою, і ще в 5 – підліткам відмовили в проведенні тесту і просили привести батьків чи показати паспорт.

В Україні, за оцінними даними, живуть 5500 підлітків із ВІЛ; 123500 підлітків знаходяться в групі ризику. При цьому, тестування на ВІЛ є першим кроком у подолані епідемії. Знання статусу дозволяє людині своєчасно стати на облік та отримати життєво необхідне лікування. Під медичним наглядом в Україні у 2016 році перебувають лише 1188 ВІЛ-позитивних підлітків, інші можуть не здогадуватися про свій статус, або не можуть пройти тестування через відмову лікарів.

«Підлітки практикують ризиковану щодо ВІЛ поведінку ще до настання 16-річного віку. Обов’язок дорослих, тим більше медиків – захистити дітей від інфікування, а не відмовити їм у знанні свого ВІЛ статусу»,кажеЯна Панфілова, ВІЛ+ підліток, голова правління БО «Об’єднання підлітків та молоді «Teenergizer».

В Україні 38,9 % підлітків до 19 років уже мають досвід статевих стосунків, 35,3 % підлітків не користувались презервативом при статевому контакті. 92 % підлітків знають, що тестування є єдиним способом дізнатися, чи є в людини ВІЛ, але лише 38,2 % підлітків мали досвід тестування на ВІЛ. При тому, тестування не було анонімним для 39,2 %, а заплатили за нього 11,6 % респондентів.

«У країнах, де активно поширюється ВІЛ-інфекція, особливо уразливими до інфікування ВІЛ є діти та молодь, оскільки, за результатами різних досліджень, рівень застосування ризикованих практик серед них є вищим, ніж серед дорослих. Тестування на ВІЛ є відправною точкою для початку багатьох заходів профілактики ВІЛ-інфікування та має важливе значення для забезпечення доступу до своєчасної допомоги та лікування»,сказалаОлена Сакович,Керівник програм розвитку і здоров’я молоді, Представництво дитячого фонду (ООН) ЮНІСЕФ.

Низький рівень доступу підлітків до ВІЛ-тестування та консультування (КіТ) в Україні призводить до пізнього звернення за допомогою й лікуванням. Зі збільшенням доступності антиретровірусної терапії (АРТ) та профілактичних заходів, рання діагностика може знизити передачу та поліпшити показники здоров’я населення, тим самим зменшуючи підліткову захворюваність і смертність.

konf2_2_

Члени організації «Teenergizer» підготували пам’ятку для молодих людей «Тестування підлітків на ВІЛ в Україні», у якій розповідають про право на анонімний, безплатний доступ до тестування на ВІЛ/СНІД з 14 років. Цю пам’ятку вони передали представнику МОЗ із проханням поширити її через усі медичні заклади України, де відбувається тестування на ВІЛ. У «Teenergizer» вважають, що це є першим кроком у порятунку молоді від СНІДу.

ДОВІДКА: За шість місяців 2016 року в Україні за данимиУкраїнського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннямиМОЗ України було зареєстровано 7628 нових випадків ВІЛ-інфекції. Усього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 288,551 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 39933 осіб. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська й Одеська області, а також м. Київ. Починаючи з 2008 року, українці найчастіше інфікуються ВІЛ статевим шляхом. У 2015 році майже 60 % людей, у яких була виявлена ВІЛ-інфекція, інфікувалися статевим шляхом. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються серед молодих людей віком від 15 до 30 років. За оціночними даними дослідження ALL IN to #EndAdolescentAIDS, в Україні живуть 5500 підлітків із ВІЛ, водночас під медичним наглядом перебувають лише 1188 ВІЛ-позитивних підлітків. 

Контакти для ЗМІ:

Наталя Красненкова +38067 465 54 26 krasnenkova@prhouse.com.ua ,

Марина Єнжиєвська +38063 039 78 29,m.yenzhyevska@prhouse.com.ua 

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.