Заціни, ми вже 17 002 консультацій провели

Спектакль, якого не повинно було бути

Обновлено

Документальний спектакль «Нікому не говори» розповідає про життя двох підлітків, які народилися з ВІЛ. Про моє життя.

Я вже більше трьох років живу з ВІЛ відкрито. Трохи менше – займаюся активізмом і адвокацією у сфері ВІЛ. І я досі не знаю жодної людини, яка змогла б зрозуміти, наскільки складно було виховати в собі мужність, щоби перейти в публічну площину і відкритися людям. Я знаю величезну кількість ВІЛ-позитивних людей. А тих, хто психологічно переміг ВІЛ-статус, можна перерахувати на пальцях, причому тільки на одній руці.

Але вистава була не про мужність. Не про внутрішню боротьбу.

Спочатку він, звичайно, був про це. Але поки записували і збирали інтерв’ю в акторів, їхніх близьких і знайомих, ми зрозуміли, що справа в іншому. Життя з ВІЛ – це справа тонка, як кажуть.

Ми вирішили показати контраст сприйняття статусу людьми, які з ним живуть, і їх близькими.

Мене ще спробуй подискримінуй. Але ось кохану дівчину, з якою більше року був разом, студенти називали СНІДозною й шарахалися від неї – поки я думав, як би там ставлення людей до проблеми змінити.

Або дядько, який усе життя мені батька замінював, сказав мені, що я страждаю хернею повною, підставляючи сім’ю – поки я думав, як би там розвивати прихильність до таблеток у підлітків.

І в цьому всьому «житті з ВІЛ» ніяк не знайдеш межу, де закінчується особистий досвід і де починається навколишня похмура дійсність, у якій ВІЛ-позитивних людей щодня б’ють за їх статус. Тільки нікому не говори.

І для мене вистава означає цю межу. Це те місце, де я зміг виговоритися. Причому публічно. Вимовився й показав дійсність, яка наповнена цим особистим досвідом. І я вперше відчув себе голим перед публікою.

Репліка «у мене ж не було вибору» відноситься й до самого спектаклю. Чи трапився б він, не народись я з ВІЛ? Складно сказати. Став би я говорити про це публічно? Вистачило б мужності? Втратив би я батька? Ні, цього не сталося б. У мене ж не було вибору? Тільки нікому не говори.

Блог Данила Столбунова на сайті AIDS.ua

Процес створення вистави та відеоблоги героїв на каналі Фонду Олени Пінчук «АнтиСНІД».

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Your email address will not be published.