Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Вона + вона: безпечне задоволення

Оновлено

Ніхто більше не може замовчувати: так, дівчата займаються сексом із дівчатами, і в них виходить добре і приємно. Але чи такий він безпечний, цей одностатевий секс?

Стаття написана дівчиною для дівчат, щоби попередити їх про ризики незахищених статевих контактів, а також підказати, як подбати про здоров’я своє й партнерші.

Про твоє здоров’я

Під терміном захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗППП), розуміються інфекції, які найчастіше отримуються через сексуальний або прямий контакт. Серед поширених – вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), сифіліс, хламідіоз, гепатити, гонореї, герпеси, трихомоніаз і паразити. Усі ми так чи інакше чули про них, але ставимося ми до ризику підхопити або передати їх досить серйозно?

Не потрібно бути британськими вченими і проводити дослідження, щоби визнати, що хоча ці ризики й нижче, ніж при гомосексуальних або гетеросексуальних контактах, лесбіянкам усе ще потрібно бути обережними зі своїми зв’язками. Статистика говорить про те, що понад 290 мільйонів жінок у світі мають вірус папіломи людини (ВПЛ), найчастіше жінки передають один одному захворювання кандидозу, герпес є в переважної більшості населення планети (в різних областях України ця цифра варіюється від 50 до 70 %), а Київ увійшов до списку 27 міст світу, найбільш уражених епідемією ВІЛ / СНІДУ за даними фонду Анти СНІД.

Але ж будь-яка близькість, не тільки секс між двома жінками, є потенційно небезпечною, якщо незахищена. Навіть якщо в тебе або твоєї партнерші є ВІЛ, зовсім необов’язково відмовлятися від сексу, який є важливим аспектом життя. Кілька запобіжних заходів дозволять вам займатися любов’ю без побоювань передати або отримати вірус. А якщо ти обізнана не тільки про свій ВІЛ-статус, а і зробила аналізи на інші ЗППП, що я дуже рекомендую, варто чесно інформувати партнершу/рок про результати. Замовчування цього може завдати серйозної шкоди чужому здоров’ю.

Так як же захистити себе?

 Умов передачі ЗПВП три:

 1. Наявність хвороби в однієї з партнерок.
 2. Захворювання в активній формі або в достатній концентрації.
 3. Потрапляння інфекції або вірусу в сприятливе середовище.

Сприятливим середовищем є слизова піхви, товстої кишки, рота, а також відкриті ранки або пошкоджена шкіра. У такому випадку ризик отримання хвороби значно підвищується. Пам «ятайте, що через поцілунки та оральний секс передаються гепатити, герпес і папіломавірус.

Шляхами передачі можуть стати:

 • фінгерінг та/або фістинг;
 • оральний секс;
 • тертя промежин, геніталій;
 • обмін спільними девайсами.

Убезпечити себе досить легко, якщо:

 • Стежити за доглянутістю рук, щоби на них не було ранок або порізів, а також використовувати одноразові латексні рукавички або презервативи на пальці або руку, зрозуміло, добре змащуючи їх додатково лубрикантами на водній основі. Щоби не переживати про ризик порвати латексний бар 'єр, подбайте про довжину нігтів.
 • Встановити латексний бар 'єр під час орального сексу, розрізавши правильно презерватив і розтягнувши поверх геніталій партнерки. У крайньому випадку використовується навіть харчова плівка з більшою покриваючою поверхнею.
 • Використовувати такий самий спосіб латексних накладок під час генітального сексу.
 • Надягатипрезервативи на ваші девайси, міняти їх при передачі іграшки партнерці. Не можна за жодних умов передавати їх у користування іншій людині. Пам’ятайте, усі вони потребують правильного догляду, очищення й регулярної обробки антимікробними засобами, наприклад, мазтю мірамістином (вона добре знайома тим, хто мав справу з пірсингом).
 • Старанно уникати контакту з кров’ю партнерки, включаючи менструальні виділення, не користуватися чужими засобами особистої гігієни.

Усе це може спочатку бентежити вас, але в безпечному сексі немає нічого нудного, або незручного. Навпаки, можна без побоювання віддатися пристрасті;)

Сподіваюся, ця стаття виявиться корисною. Нехай ваше сексуальне життя буде розкутим, різноманітним і гарним, а головне – здоровим і безпечним.

Авторка статті: Ліна Орлова 

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.