Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Хороший, поганий, злий: абсурдність експериментів на тваринах

Оновлено

Якщо ви введете в пошуковик запит» досліди на тваринах», перша ж посилання розповість, що щорічно у світі використовується 50-100 мільйонів тварин для тестування різних косметичних засобів, побутової хімії, лікарських препаратів і так далі. Чи ефективно це? Ні.

Анатомічні відмінності, наприклад, у структурі і функціях органів, метаболізмі, реакції організму на взаємодію з хімічними речовинами, – це фактори, які впливають на адекватність і точність інформації, отриманої під час лабораторних досліджень. Проблема екстраполяції (в даному контексті являє собою проблему в застосуванні інформації, отриманої в результаті лабораторних досліджень на тваринах під час клінічних досліджень із добровольцями), яку вчені все ще не можуть вирішити, має вкрай сумні наслідки.

наприклад, рофекоксид (Vioxx), ліки, які планували використовувати для лікування артриту, після успішного тестування на мавпах і п’яти інших видах тварин визнали безпечним. Однак потім було зафіксовано близько 320 тисяч серцевих нападів і 140 тисяч смертей пов’язаних із прийомом цих ліків. І це далеко не поодинокий випадок. Насправді, у своїй більшості, клінічні дослідження надзвичайно часто зазнають краху. Підсумок-колосальні грошові витрати і смерть величезної кількості різних видів тварин не принесли зовсім ніякої користі.

 

Доктор Річард Клаусен, колишній директор Національного інституту раку в США, досить точно помітив: «Історія дослідження раку була історією лікування раку в мишей. Десятиліттями ми лікували мишей від раку, але з людьми це не спрацювало». Подібне ми можемо сказати і про багато інших хвороб. Просто вдумайтеся, 9 з 10 лікарських препаратів, які успішно пройшли тестування на тваринах, під час клінічних досліджень визнаються неефективними або навіть небезпечними.

 

 

Очевидно, експерименти на тваринах не виправдали себе. Зараз розробляються альтернативні методи вивчення хвороб і тестування продукції, які вже показали хороші результати. Наприклад, метод in vitro (з лат. «у склі») – тестування, яке передбачає використання людських клітин і тканин. Багатообіцяючим є метод комп’ютерного моделювання. Дослідження показують, що подібні моделі, які імітують людський організм і прогресування хвороби, можуть точно передбачити, як організм буде реагувати на нові медикаменти.

 

 

Ще одна альтернатива це дослідження з добровольцями-мікродозинг. він дозволяє отримати необхідну інформацію про безпеку експериментального препарату при мінімальних ризиках для волонтер. Цілком логічно, що таким чином ми отримуємо набагато більш точні результати, адже ми більше не стикаємося з проблемою екстраполяції – ніякої відмінності у видах ми не спостерігаємо. До того ж усі ці альтернативні методи займають куди менше часу й не настільки витратні.

 

 

Тестування чого-небудь на тваринах не може вважатися нормою. Це неетично, жорстоко й безглуздо. Жодна жива істота не заслуговує таких страждань. Що ж кожна з нас може зробити, щоби протистояти експериментам на тварин? Перевіряйте продукцію, яку збираєтеся придбати, шукайте напис «cruelty-free» або «vegan». Також ви можете зайти на сайт PETA, і дізнатися, які бренди тестують продукцію на тваринах, а які – ні. Дотримуючись таких простих правил, які швидко ввійдуть у звичку, ви перестанете фінансувати цю криваву індустрію і внесете свій внесок у просування сучасних гуманних методів тестування.  

 

авторка: Юлія Сидорук

ілюстрації: facebook

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.