Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Пленарний спіч яни Панфілової на AIDS2018

Оновлено

Яна Панфілова, основатильнеца нешего движа, виступила на пленарному засіданні найкрутішої конференції з ВІЛ у світі: International AIDS Conference! Вона поділилася 4 особистими історіями молодих людей, які живуть із ВІЛ. Подивимося, що ж вона там розповіла… 

Доброго ранку!

Мене звуть Яна, мені 20 років і я народилася з ВІЛ. Коли мені було 16, я заснувала Тінерджазер. Це єдиний рух підлітків і молодих людей у регіоні ВЕЦА, який займається питаннями ВІЛ і здоров’я однолітків. Я дуже рада тут бути. Це моя перша Міжнародна конференція з ВІЛ і СНІДу і, повірте мені, найважливіший захід у моєму житті. І знаєте що?. По дорозі сюди я вперше запізнилася на літак! В ідеальному світі цього б не сталося. Але світ, у якому ми живемо, не ідеальний.

Дивіться, мені подобається «ідеальність». Але я хочу попросити вас зняти рожеві окуляри й подивитися на «реальність». Я розповім вам 4 історії, які показують, що програми з ВІЛ не можуть вплинути на життя молодих людей.  І це допоможе нам зрозуміти, як виправити помилки, які ми зараз допускаємо.

Перша історія

Це Чинмай, йому 24 роки, і він з Індії. Чинмай народився з ВІЛ.

У моїй країні багато дівчаток вагітніють у 14 років. наша державане дбає проосвітув областіСРЗП. у школах немає занять по сексуальному здоров’ю, батьки не говорять про це зі своїми дітьми. Я везунчик. Я отримав цю інформацію від батьків, але в основному завдяки Інтернету . Але в більшості а моїх однолітків елементарно не можуть дізнатися все, що потрібно. Інді ядуже табуйована дивна плані сексу.. 10 років я чекав дня, коли освіта в області репродуктивного здоров’я буде нашим пріоритетом. Це те, що нам потрібно, щоби допомогти підліткам і молоді по піклуватися про своє здоров’я і своєї життя.

Це теж моя мрія! Учителі в наших країнах не готові поговорити про репродуктивне здоров’я. А вже тим більше не готові говорити про секс і сексуальність. Держави не хочуть змінювати політику, щоби зробити секс-освіту доступною для нас. Наше суспільство часто бояться того, що знання в області СРЗП призведуть до розбещення. Але ми розуміємо, що це не так. Інформація – це захист. Доведено, що молоді люди, які знають правильну інформацію про секс, найчастіше ведуть захищене статеве життя, а також починають займатися сексом пізніше тих, хто не володіє цією інформацією. Щоб зробити сексуальну освіту доступною вже зараз, нам потрібні політичні лідери, зацікавлені змінювати шкільну систему.

Друга історія

Це Мулуба, їй 25. Мулуба з Канади. Вона живе з ВІЛ. Через її діагноз вона побачила не мало медпрацівників.

працівники медичних послуг ніколи не зверталися зі мною, як з людиною, відповідальною за своє здоров’я. Мені здається, про ніколи не поважали мене як пацієнта. МОІ лікарі й моя мама приймають усі рішення, що стосуютьсямоєгоздоров’яя,без мене. Я просто стою там і мовчки дивлюся на них. доонечно, таке ставлення вплинуло на моє життя: мнезавждибуловажко відстоюватите, що мені потрібно. Тепер я просто хочу, щоби працівники охорони здоров’я зверталися з нами, молодими людьми, як із партнерами. Це пріоритет.

Я згодна з Мулубою. У моєму випадку, лікарям завжди було легше говорити про моє здоров’я з моєю мамою, ніж зі мною. Як якби вона краще знала, де в мене болить, або якби вона приймала б таблетки замість мене.

Система охорони здоров’я повинна працювати з молоддю. Лікарі не можуть просто ігнорувати нас, тому що ми краще знаємо свої тіла. Ми компетентні, сильні й незалежні люди, і нам потрібні лікарі, яким ми могли б довіряти. Довіра це дуже важливо!  Ми повинні розумію, що можемо ставити будь-які питання і знати, що отримаємо чесні відповіді. Якщо ви хочете, щоби консультації з питань здоров’я були дійсно ефективними, запитайте підлітків, молодих людей, моїх однолітків. Ми рівні партнери в галузі охорони здоров’я.

Третя історія

Це Джуліан, йому 26. Джуліан із Лівану. Він також живе з ВІЛ.

я молодий ВІЛ-позитивний гей, якого згвалтували в 10 років. яріс закритимдитинкаомв суспільстві, котороене тільки стигматизируЕт і дискримінирует, але також і вбивають нас. Треба мною часто знущатися в школі , навіть фізично. Я не міг захистити себе або навіть розповісти комусь про це . У віці 18 років мені поставили діагноз ВІЛ. Це додало ще один шар стигми та дискримінації не тільки з боку суспільства, а й від гей- спільнотия був відкинутий моїм власним оточенням . Я не міг зустрічатися з хлопцем . Я не міг любити або відчувати себе коханим. Навіть у сфері охорони здоров’я я відчував себе відкинутим. Один медичний працівник сказав мені: «Ти такий же вік, як мої діти , слава Богу, вони не такі, як ти! Я добре подбаю про них».

Молодь LGBTQ в моєму регіоні, включаючи моїх друзів, відчуває подібні проблеми. Та й у всьому світі інші молоді ключові групи страждають від стигми. У той час як їх почуття відкидаються, молоді люди схильні до ризику, наприклад, до вживання наркотиків і небезпечного сексу. Щоб зупинити стигму ВІЛ-інфекції, потрібні величезні зміни в ставленні суспільства до геїв, секс-працівник, споживачам наркотиків. Ми не повинні дозволяти кому-небудь відчувати себе відкинутими. Кожна молода людина повинна відчувати повагу й гідність.

Остання історія

 Я хочу поділитися з вами історією людини , якого я дуже добре знаю.

Я народилася з ВІЛ і дізналася про свій статус, коли мені було 10 років. Я завжди жила в столиці України , Києві, і, коли я була дитиною, ВІЛ для нас означав СНІД, а СНІДсмерть. Уявіть собі на секунду, як ово це було дізнатися, що ви смертельно хворі. тому, звичайно, я ігнорувалабудь-якудумка про це. Перший раз, коли я зрозуміла, що я не одна з цією проблемою , це коли прийшла на групу-підтримки для ВІЛ + підлітків ( єдину в Києві ) . Цей досвід допоміг мені розкрити Мій статус своїй кращій подрузі. найближчиййомулюдинау, якого я любила й довіряла.

Я добре пам’ятаю той вечір. Я взагалі не плакса. Пам’ятаю, як розповідала і плакалабез зупинки . Мені було страшно. Як вона відреагує ? Ч то скаже? Я не готова була втратити друга. Втратити найближчу людину в 15 – це як ніби твій світ трохи зламався. Подруга відреагувала добре.

Того вечора я зрозуміла дещо важливе про себе. Я живу з ВІЛ, але я набагато більше, ніж просто ВІЛ + людина. Це лише одна маленька частина того, хто я. Я вирішила, що вистачить вірити в те, що мій ВІЛ потужніший, ніж я.

Це моя історія!

Та група підтримки допомогла мені зібрати моїх друзів із ВІЛ і стала початком команди Тінерджайзер. У нас не було допомоги дорослих, не було ні послуг, ні підтримки. Ми допомагали один одному, і нам довелося дуже швидко подорослішати. Ми побудували собі «співтовариство», у ньому були й наші друзі без статусу, команда, у яку брали всіх. Нам довелося повністю довіритися своїй інтуїції, і в той же час ми набували реальний досвід.

Тоді нас було тоді 5 чоловік, і ми «будувати мости» між підлітками й між країнами. Зараз нас більше 100 чоловік у різних частинах регіону ВЕЦА. І це тільки початок. Ми може впливати на ситуацію змінювати її. Ми використовуємо інновації та цифрові рішення для залучення молодих людей у питання, пов’язані з ВІЛ. Ми повинні взаємодіяти як партнери. Але нам потрібна підтримка з боку наших урядів і партнерів. Це інвестиція в наше сьогодення й у наше колективне майбутнє. Тому що ми майбутнє сьогодні.

Пам’ятайте, я розповідала вам 4 історії. Насправді існує набагато більше подібних історій, і багато проблеми, які нам потрібно вирішувати по всьому світу: секс-освіта, залучення молоді в охорону здоров’я, інвестиції в молоде населення.

І ви знаєте, чому всі ці проблеми досі не втрачають актуальність? Підлітки й молодь усе ще живуть без підтримки й уваги дорослих. Незважаючи на те, що їх «включають у різні стратегічні документи, програми й політики», вони так і залишаються на папері й не виходять далі кабінетів чиновників. Ми можемо й далі носити рожеві окуляри, декоративно «залучати» молодь у боротьбу з епідемією, ігнорувати проблему й не чути ці історії на локальному, національному та глобальному рівні. Ми можемо сподіватися, що це вирішить проблеми. Але цього ніколи не буде. Ніхто краще підлітків не знає проблем підлітків – тому ми хочемо повністю залучатися до вирішення власних проблем, а не бути декорацією. Ми повинні бути партнерами в процесі прийняття рішень, які нас стосуються.

Дивлячись на речі глобально, я говорю про те, що називають» leaving no one behind «– заклик до дії.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.