Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

В’язні любові

Оновлено

Кожен цьому світі хоче бути щасливий і любимо. Але іноді важко знайти це непідробне щастя серед оманливих обкладинок турботи й довіри. Відчуваєш часті перепади настрою і ставлення партнера до тебе? Забороняють спілкуватися з рідними і близькими? Ревнують навіть до старого друга? Можливо, ти потрапив у спритні мережі абьюза…

Абьюз – це форма психологічного насильства. Абьюзерне б’є фізично, а тисне шляхом маніпуляцій, ігор, психологічного тиску й різних прийомів. Людина-абьюзер у буквальному сенсі змушує партнера зробити те, чого хоче сам.

Абьюзеров можна розділити на два фронти: неусвідомлені абьюзери (шляхом підсвідомих спекулятивних форм досягають своїх цілей) і усвідомлені (найстрашніша Категорія – професійні маніпулятори).

В руки абьюзера або маніпулятора найчастіше потрапляють люди з активною життєвою позицією, хорошою роботою, хобі та інтересами, оскільки саме такий типаж доставляє абьюзеру найбільш високу цінність і значимість. Адже головне пам’ятати, що абьюзеру або маніпулятору важливо самостверджуватися за рахунок інших, більш сильних людей. А придушення людини морально є одним із найстрашніших психологічних прийомів.

За статистикою у відносинах між хлопцем і дівчиною в 90 % випадків абьюзером виступає саме чоловіча сторона. І це цілком логічно. Чоловіки мають більш стійку психіку і превалюють у фізичній силі, що безсумнівно робить їх переможцями в чиненні тиску на й без того емоційних і сприйнятливих жінок. Багато з яких навіть і не підозрюють, що потрапили в карету не до прекрасного принца, а до безпринципного чоловіка-тирана.

Існує ряд «симптомів», що попереджають про те, що ви швидше за все перебуваєте в абьюзивних відносинах(за версією Heroine Magazine):

1. Постійні перевірки й недовіра з боку партнера.

Існує тонка грань між нормальними й абьюзівнимі відносинами. Якщо ти постійно списуєшся з партнером і ви розповідаєте один одному, чим займаєтеся, – це нормально. Але щира турбота змінюється тотальним контролем, коли партнер цілодобово хоче знати, де ти й що робиш. Розпізнати тенденцію до насильства дуже легко: ти починаєш відчувати себе винуватою за свої дії.

2. Ізоляція від друзів і родини

Ранній сигнальний прапорець: коли партнер намагається ізолювати тебе від сім’ї, друзів або якогось виду діяльності. Він може говорити, що вони недостатньо хороші для тебе або що в них неправильні погляди на життя. Важливо одне: після розриву зв’язків стає важко звернутися за підтримкою.

3. Звинувачення в зраді

В абьюзивних відносинах повно ревнощів. Абьюзеру легко уявити, що партнер невірний, навіть якщо цьому немає ніяких доказів. У свою чергу, обвинувачений може щосили переконувати, що романа на стороні немає. Це додає ще більше стресу до відносин.
Не хочеться, щоби партнер думав, ніби ти робиш щось неправильне.

4. Постійні повідомлення і дзвінки

У 2019 абьюзер очікує, що може додзвонитися до партнера в будь-який момент. Кілька пропущених, і – бум! – отримуй звинувачення в безвідповідальності, прояві неповаги або зраді.

5. Шеймінг

В абьюзивних відносинах емоційний насильник буде постійно соромити свого партнера за все підряд: від зовнішнього вигляду й розумових здібностей до людей, з якими він спілкується. Таким способом тиран підсилює свою владу над жертвою.

6. Фінансові обмеження

Фінансове насильство може набувати безліч форм, й абьюзер має можливість контролювати суми, до яких має доступ партнер. У хід йде й обмеження карт, і кількість годин, у які можна працювати.

 7. Вимоги порозумітися, з ким ти проводиш час

Це ще один спосіб контролю, за допомогою якого абьюзер змушує партнера відчувати себе винним, немов він робить щось неправильне.

8. Газлайтинг

Поширена форма емоційного насильства, за допомогою якої абьюзер переконує партнера, що він божеволіє. Так жертва починає ставити під сумнів власне сприйняття відносин. Вся мета газлайтингу полягає в тому, щоб зламати чуже почуття реальності для подальшого контролю.

9. Зрада

Абьюзери можуть навмисно змінювати, щоби потім звинуватити в цьому партнера й навмисно змусити відчувати себе погано, або щоби показати, як він затребуваний У інших людей.

10. Перенесення провини на партнера

Хтось може заперечувати і звинувачувати жертву в тому, що насправді вона маніпулює. Найпопулярніший метод – вказати на те, що партнер щось зробив «не так», і цим змусив застосувати відповідні заходи.

У самих запущених і радикальних проявах абьюза може бути присутнім фізичне насильство, рукоприкладство, вимога інтимних фото й паролів, шантаж самого партнера, його рідних і близьких. Найскладніше-вийти з таких відносин, відмовившись від думки того, що ти можеш вплинути на людину або змінити його. Найголовніше в будь-яких здорових відносинах-це довіра, взаєморозуміння й шанобливе ставлення до один одного, особистого простору й часу, вашим інтересам і захопленням. Абьюз також буває в дружніх і сімейних відносинах, але це вже зовсім інша історія.

Якщо ти після прочитання статті сумніваєшся в «здоров’я» власних відносин або хоча б 4 з перерахованих вище тривожних симптому у відносинах із вашим партнером збігаються – біжи…

До наших онлайн консультантам за підтримкою й допомогою! Разом ми зможемо знайти вихід із ситуації, що склалася й розірвати вічне коло образ, недовіри й контролю.

 

Авторка: Катерина Новікова

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.