Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Які вони, українські підлітки?

Оновлено

Українські підлітки «залипають» у соцмережах, погано харчуються, втрачають цноту в 14-15 років, менше курять, але так само вживають алкоголь, замало займаються спортом.

При цьому довіряють друзям і мамі.

Такими є результати дослідження 10-17-річних українців, оприлюднені дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

 

МЕНШЕ ПОЛОВИНИ ДІТЕЙ ПОЧУВАЮТЬСЯ ДУЖЕ ЩАСЛИВИМИ

Українські підлітки не такі щасливі, як би нам хотілося. Серед опитаних дуже щасливими себе почували лише 38,6 %. Чим молодші респонденти, тим вище в них відчуття щастя.

Але при цьому три-чотири дитини з п’яти оцінили своє життя як «найкраще можливе».

Найбільше задоволених своїм життям серед 11-річних хлопців (81,3 %), а найменше – серед 17-річних дівчат (65,4 %).

Як «найгірше можливе» своє життя оцінили 2-3,5 % таких дітей. Найбільше незадоволених своїм життям виявилося серед 11-річних дівчат (3,6 %).

Щоденний смуток або безнадію, через які діти переставали займатися звичними справами, упродовж 2 тижнів поспіль або більше відчував кожен четвертий підліток.

Це кожна третя дівчина та кожен п’ятий хлопець.

З віком більшає підлітків, які мали такі відчуття смутку протягом останніх 12 місяців (від кожного п’ятого 11-річного до майже кожного третього 17-річного).

Кожен п’ятий підліток зазначив, що почував себе самотнім увесь час або іноді протягом останнього тижня.

Кожен десятий підліток протягом останнього місяця часто відчував, що не в змозі контролювати важливе у своєму житті, а кожен шостий (16,6 %) – що труднощів накопичилося так багато, що їх неможливо було подолати.

Втім, половина опитаних протягом останнього місяця часто були впевненими у власній здатності впоратися з особистими проблемами.

Кожен другий підліток протягом останніх двох тижнів відчував «більшість часу» або «весь час» позитивні емоції, спокій, бадьорість, активність і наповненість власного життя. Проте ці показники знижуються з віком.

Більшість (63 %) відчувала себе щасливою «весь час» або «іноді» протягом останнього тижня.

Надію на майбутнє «весь час» або «іноді» протягом останнього тижня (3-7 днів) відчували 43,7 % опитаних.

КОЖНА ЧЕТВЕРТА ДИТИНА ВІДЧУВАЄ НАПРУЖЕННЯ ЧЕРЕЗ НАВЧАННЯ

Незалежно від статі, віку, типу навчального закладу та розміру поселення, кожна четверта дитина повідомляла про «певне» та «значне» напруження під час виконання шкільних завдань як у класі/групі, так і вдома.

Більшість підлітків повідомила про виникнення нервозності (74,5 %) або роздратованості з поганим настроєм (78,4 %) за останні 6 місяців. Частота зростала з віком, особливо серед дівчат (п’ята частина відчуває ці симптоми майже щодня).

Такі прояви впливають на якість сну майже в третини опитаних незалежно від віку.

Третина опитаних (дівчат і хлопців) з різною частотою виникнення відмітили запаморочення, які вимагають ретельного обстеження з метою визначення причини.

 

ПІДТРИМКА ОДНОКЛАСНИКІВ/ОДНОГРУПНИКІВ

Менше половини дітей сказали, що погоджуються з фразою: «У нашому класі/групі багато добрих і турботливих учнів/студентів», лише 42,3 %. Хоча у 2014 році ситуація була кращою (55,7 %).

Менша частина дітей погодилась із фразою: «Учням/студентам нашого класу/групи подобається бути разом», хоча у 2014 році таких було 60 %.

Чим молодша дитина, тим більше їй подобається бути разом з однокласниками.

З тим, що інші учні приймають «мене таким, яким я є», погодились 63,5 % (але у 2014 їх було 70,3 %).

Цікаво, що чим менше населений пункт, тим більше в закладах учнів, яким подобається бути разом, і тим більше вони приймають опитаних такими, якими вони є.

Більшість (65,6 %) підлітків кажуть, що друзі їм намагаються допомогти. Майже стільки ж сказали, що можуть розраховувати на друзів у разі неприємностей.

Своїми прикрощами з друзями готові поділитися троє з чотирьох опитаних.

Рівень довіри до друзів зростає з дорослішанням.

ЩО ДІТИ ЗНАЮТЬ ПРО СЕКС

Про те, що в нього вже був секс, сказав майже кожен п’ятий український підліток (від 3,7 % серед 13-річних до 34,2 % серед 17-річних).

З тих, хто вже мав перший секс, у 66,8 % він стався після 15 років. Останнім часом середній вік підлітків, які вступають у статеві стосунки, залишається без змін.

Середній вік початку статевого життя серед опитаних, які вже мали перший секс – 14,4 років у хлопчиків і 15,1 у дівчаток.

Соціологи пояснюють УП, що загалом середній вік початку статевого життя в Україні буде вищим, оскільки в опитуванні врахували тих підлітків до 17 років, які вже мали досвід статевого життя.

В усіх вікових групах більш «досвідченими» представляли себе юнаки.

Практично кожен десятий підліток, який мав секс, визнав віком сексуального дебюту 12 років і молодше (12,1 % юнаків та 3,5 % дівчат).

Цікаво, що кожен десятий 14-річний юнак та кожен шостий 15-річний сказали, що не знають, чи використовували презерватив під час останнього статевого контакту.

При першому сексі використовувала презерватив 2/3 опитаних підлітків, які вже мають статеві стосунки. Дівчата частіше за хлопців повідомляли про нехтування цим – від третини 16-річних до чверті 17-річних.

Основним джерелом отримання знань про статеві стосунки для молоді виявився інтернет. Більше половини вказали саме мережу місцем, у якому шукали і знаходили потрібну інформацію.

На другому місці друзі й однолітки – 41,0 % опитаних.

Для кожного третього батьки та вчителі стали важливим джерелом знань про статеві стосунки.

Є, про що поговорити? Наші рівні консультанти завжди онлайн!

З повним текстом статті можна ознайомитись на сайті «Української правди».

Переглянути повну версію звіту можна за посиланнямтут

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.