Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

# Однаізтрех: Моя історія насильства

Оновлено

За даними ООН кожна третя жінка у світі стає жертвою насильства. Наш спецпроект # ОднаИзТрех, як і багато інших, покликаний заявити про проблему насильства над жінками. Більше про проєкт тут.

 

Ми розповімо історії трьох дівчат, вони – кожна третя. Їх ви бачите на вулицях, з ними вчитеся і дружите. Саме тому говорити про це важливо. 

Привіт, я Поліна. Моя історія почалася влітку 2013 року.

Мені було 14 років, попереду – літо перед восьмим класом.
Тоді моя бабуся переїхала в інший район мого рідного міста і, як і більшість дітей, я проводила левову частку своїх канікул у неї в гостях. Саме тоді моє коло друзів змінилося різко й надовго.

Як і всі інші діти, літо я проводила «у дворі». Там я й зустріла свою «погану» компанію. Тоді мені здавалося, що курити, пити алкоголь і енергетики, здійснювати дрібні правопорушення – це дико круто.

Саме цим і займалися у вільний час мої нові друзі. У цій компанії були хлопці й дівчата різного віку. І саме там я зустріла свого першого хлопця, який був старший за мене на 4 роки. Він був красивим, сильним, авторитетним – лідер тієї компанії.

Це була звичайна історія з «поганим» хлопцем і «хорошою» дівчинкою. Ми відразу сподобалися один одному й почали відносини. Я не відразу зрозуміла, та й не знала до кінця про існування абьюзівних відносин. Тоді мені здавалося, що так і повинно бути. Що все навколо вороги, а ось Він – єдина близька мені людина.

Перший час усе було, як у фільмах: він дарував мені квіти, проводжав додому, писав листи від руки, робив компліменти й розповідав про свою нелегку долю. Доводив, що в душі він ранимий і добрий хлопець, хоч і веде такий бандитський спосіб життя; що мовляв, життя його змусило, а насправді він не такий. Я щиро вірила кожному його слову.
Потім він почав напрошуватися до мене в гості, у той час, коли батьків не було вдома; почав виявляти невдоволення, коли я йшла гуляти з подругами й не брала його із собою; злився, коли мені писали інші хлопці і просто приходив у лють, коли я їм відповідала.

Наші відносини були схожі на гойдалки, і я ніколи не знала, чи прилетить мені сьогодні гойдалок по лобі або я зможу ухилитися.

Коли підходив кінець першого року наших відносин, я вже не спілкувалася ні з ким, крім нього; він зустрічав і проводжав мене в школу та музичну школу, тим самим контролюючи всі мої переміщення; щодня він приходив до мене додому й сидів там до того часу, як приходили мої батьки; другі півроку відносин він почав схиляти мене до сексу, але він ніколи фізично не примушував мене, мовляв, це було тільки моє рішення; він уже контролював усі мої соціальні мережі і всіляко зневажав мої захоплення. Коли мені це набридло і спробувала піти, він вселив мені, що я сама негарна й не приваблива в цьому світі, що крім нього зі мною водитися не буде. Він просив вибачення й тиснув на жалість, але вже через секунду кричав на мене й робив мене винною у всіх бідах.

На соромі, вині й на тотальному моєму самоті трималися ці відносини.

Другий рік відносин почався з мого першого сексу. Зараз я розумію, що зовсім не було готова до нього. Мені не було боляче, але мені було дуже страшно. Тоді мені ні з ким було про це поговорити. До, після й під час першого разу я плакала, і саме тоді він прив’язав мене до себе остаточно.

Все це не могло пройти безслідно для мого фізичного й ментального здоров’я – у мене почалася анорексія і трихотілломанія.

Анорексія -захворювання, що виникає переважно в дівчаток-підлітків і молодих дівчат (вельми рідко в осіб чоловічої статі цього ж віку) і виражається у свідомому, надзвичайно стійкому й цілеспрямованому прагненні до схуднення, нерідко що досягає вираженої кахексії з можливим летальним результатом.

Трихотілломанія – це періодичне висмикування власного волосся, результатом якого стає їх випадання.

Я почала часто пропускати школу через непритомність і зниженого тиску. Мої стосунки з батьками зіпсувалися в край і мені просто хотілося зникнути, коли стабільно раз на два дні він влаштовував мені сцени ревнощів і просто розчавлював мене психологічно.

Я вже не знала, хто я й що мені робити. Я все ще вірила, що він зміниться і все налагодитися, адже все так здорово починалося.

Після чергового скандалу я вирішила порвати ці відносини й саме тоді почався шантаж-він обзивав мене шл * хой і пообіцяв усім розповісти в якому віці я» втратила «цноту.

Я була в жаху й тоді хотіла просто накласти на себе руки й навіть робила кілька спроб. На щастя, ці спроби були невдалі.

Не було б щастя, та нещастя допомогло – почалася війна на Донбасі й саме ця подія позбавила мене від цих відносин. Я переїхала в інше місто й мої стосунки із сім’єю налагодилися, я розповіла все мамі. Усе, що було зі мною за ці два роки.

На жаль, відстань не зупиняла його і він почав тиснути на мене ще більше. Зараз я розумію, що втрата контролю наді мною привела його просто в жах. Він писав і дзвонив мені й моїй подрузі, з якою я пішла в нову школу; погрожуючи і проклинаючи, він просто кожну годину мого життя нагадував про себе. Було нелегко, але тепер я була не одна. Через півроку він заспокоївся й заблокував мене у всіх соцмережах. Я видихнула, адже сама не наважувалася це зробити.

На цьому Моя історія абьюзивних відносин Закінчилася.

Конт б оль: чому «турбота» – це боляче

Емоційне насильство або аб’юз може проявлятися в різних формах: жартах, насмішках, спробах контролю або ж повному контролі, приниженнях і знеціненні.

Повний контроль, який часто маскують під турботу, – серйозна проблема, яка безпосередньо впливає не тільки на відносини між партнерами, але й на ставлення жертви до себе.
Умовний моніторинг: повідомлення про те, «де ти і з ким», постійні перевірки соціальних мереж, звинувачення в брехні й пошук» правди «можуть перетворитися на переслідування й мати наслідки у вигляді співзалежних відносин, крім того, відобразиться на безпеці іншої людини.

Вимога» відзвітувати «про свою геолокацію, спроби обмеження свободи пересувань і спілкування з іншими ─ одна з характерних рис емоційного абьюза.

Як розпізнати емоційне насильство?

 

«Абьюз» у сучасному світі майже у всіх на слуху. Але чи так багато розуміють його значення? Абьюз-це насильство. При чому, насильство не тільки фізичне (побої, синці, садна), але емоційне, і навіть фінансове. Будь-яка форма тиску позначається на психіці, і не всі можуть вийти з відносин без втрат. Емоційне насильство небезпечне тим, що його важко довести, адже від нього не залишається видимих слідів на тілі. Часом абьюз триває роками. Тому сьогодні ми розглянемо8 ознак того, що ти знаходишся під впливом абьюзера:

1. Ви постійно запобігаєте перед партнером (або другом або начальником)
якщо ви при розмові постійно ретельно підбираєте слова й максимально намагаєтеся не злити партнера, це перший сигнал задуматися.

2. Партнер «жартома» говорить дуже образливі слова.
«У кожному жарті є частка правди», як говоритися. Жарти повинні бути добрими і смішними для всіх. А якщо ви говорите, що вам ці «жарти» не подобаються, а партнер продовжує, задумайтеся…

3. Навіть коли ви впевнені, що не робили нічого поганого, ви все одно вибачаєтеся.
Ваш партнер часто звинувачує вас у тому, що ви тупі або егоїстичні? А ви свято впевнені що так воно і є? Може варто задуматися…

4. Він знецінює ваші сильні сторони й досягнення
Він вами не цікавиться або зовсім ігнорує? А в розмові про ваші досягнення, він починає злитися?

5. Шантажує
Він обмежує вас у сексі, грошах або емоційній близькості з метою провчити або покарати? Це може дуже згубно позначитися на вашому психічному здоров’ї

6. Ви втратили до нього сексуальний потяг
Цей пункт більше характерний для дівчат. Адже жінці набагато важливіше відчувати емоційну прихильність і довіру до свого партнера. А якщо цього немає, може варто задуматися чому?

7. Ви відчуваєте жалість до людини, яка заподіює вам біль
якщо ви перебуваєте під впливом емоційного абьюза, швидше за все ви навіть не помічаєте майстерних маніпуляцій вашого партнера. Вам здається що ви винні, що ваш абьюзер найнещасніший і ображений людина на планеті.

8. Він досить часто Раптово змінює плани з метою «зробити сюрприз»
Це один із видів маніпуляцій і так званий прихований контроль. Може це все таки це не сюрпризи, а спроба контролювати?

Все більше й більше людей піддаються насильству в різних видах.
Будь ласка! Бережіть себе. І ваших близьких.

 

Моделі нашого проєкту не мають відношення до історії, описаної в статті.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.