Заціни, ми вже 26 330 консультацій провели

Скажи мені «Ні!»: як навчитися відмовляти іншим

Обновлено

Три літери, одне слово і, здавалося б, ти – вільний (а). Але, що якщо, відмовити не завжди зручно, приємно, шкода.?

Це простий факт, що ти ніколи не зможеш працювати продуктивно, якщо ти береш на себе занадто багато зобов’язань – ти просто не зможеш нічого зробити. Або зробити, але принаймні, не дуже добре або не дуже вчасно.

Що такого складного в тому, щоби сказати «ні»?

Ну, по-перше, це може завдати болю, розлютити або розчарувати людину, якій ти говориш «ні», і це зазвичай не веселе завдання. По-друге, якщо ти сподіваєшся попрацювати з цією людиною в майбутньому, ти захочеш продовжувати підтримувати хороші відносини з цією людиною, і відповідь «ні» може поставити під загрозу це.

Але це не повинно бути чимось важким або важким у ваших стосунках з іншими.

Спробуй скористатися нашим топ-10 порад про те, як навчитися відмовляти ввічливо:

Цінуй свій час. Знай свої обязанностікак і наскільки цінно твій дорогоцінний час. Потім, коли хтось попросить тебе присвятити частину свого часу новим зобов’язанням, ти зрозумієш, що просто не можеш цього зробити. І тоді скажи їм, що: «Я просто не можу зараз… мій список завдань перевантажений».

Знай свої пріоритети. Навіть якщо в тебе є якийсь додатковий час (що для багатьох школярів і студентів – рідкість), чи дійсно це нове зобов’язання – те, як ти хочеш провести цей час?

Частіше вимовляй слово «ні». Практика робить усе ідеальним. Говори «ні» так часто, як зможеш, – це відмінний спосіб навчитися відмовлятися від того, що тобі нецікаво. І іноді повторення слова-єдиний спосіб донести повідомлення до надзвичайно наполегливих людей. Коли вони продовжують наполягати, просто продовжуй говорити ні. Зрештою, вони отримають твій меседж.

Не вибачайся. Поширений спосіб почати – «Вибачте, але»…, так як люди думають, що це звучить більш ввічливо. У той час як ввічливість важлива, вибачення тільки роблять гірше. Ти повинен (а) бути твердим і не вибачатися за збереження свого часу.

Перестань бути милим (ой). Знову ж таки, важливо бути ввічливим(ой), але бути милим (ой), кажучи «так», весь час тільки ранить тебе. Коли ти полегшуєш людям завдання захопити Твій час (або гроші), вони продовжують це робити. Але якщо ти побудуєш умовну стіну, вони будуть шукати більш легкі цілі. Покажи їм, що твій час добре охороняється, якщо ти будете твердим (ой) і відхилиш стільки запитів (яких немає у твоєму списку пріоритетів), скільки можливо.

Скажи ні своєму комусь постарше. Іноді ми відчуваємо, що повинні сказати «так» нашій класній керівниці/куратору – адже це наш « керівник », вірно? І якщо ми говоримо «ні», тоді ми виглядаємо так, ніби не можемо впоратися з роботою – принаймні, це звичайне міркування. Але насправді все навпаки-поясни своїй класній керівниці / куратору, що, взявши на себе занадто багато зобов’язань, ти послаблюєш свою продуктивність і ставиш під загрозу свої вже існуючі обов’язки. Якщо твій керівник наполягає на тому, щоби ти взявся за проєкт, переглянь список своїх проєктів або завдань і попроси його / її змінити пріоритети, пояснивши, що за один раз ти можеш узяти на себе тільки щось одне.

попередження. Найчастіше набагато легше випередити чиїсь прохання, ніж сказати «ні» комусь уже після того, як прохання вже була виголошена. Якщо ти знаєш, що, швидше за все, хтось тебе про щось попросить, спробуй сказати заздалегідь ось це: «Послухайте, хлопці, просто щоби повідомити вам, мій тиждень заповнений деякими терміновими справами і / або завданнями, і я не зможу нікому особливо допомогти найближчим часом приймати нові запити».

«Я повернуся до тебе». Замість того, щоби давати відповідь тут же, часто краще сказати людині, що ти подумаєш над його проханням, і повернешся до неї трохи пізніше. Це дозволить тобі трохи подумати й перевірити свої обов’язки і пріоритети. Потім, якщо ти не можеш виконати прохання, просто скажи їм: «Після того, як я обміркував (а) це й перевірив (а) свої зобов’язання, я не зможу виконати твоє прохання в цей час». Принаймні, ти подумав (а) про це.

«Може бути пізніше». Якщо це варіант, який ти хотів (а) б залишити відкритим, замість того, щоби просто закрити двері перед носом людини, можна просто сказати: «Це звучить як цікава можливість, але в мене просто немає часу на момент. Можливо, ти міг би звернутися до мене в часові рамки». Наступного разу, коли вони попросять тебе, у тебе може бути вільний час.

«Це не ти, це я». Ця класична відмова може працювати, здається, у всіх ситуаціях. Але будь нещирим (їй). Часто людина або проєкт може бути хорошим, але він не підходить тобі, принаймні, зараз. Просто скажи так – ти можеш похвалити ідею / проєкт / людину / організацію… але скажи, що вона не підходить, або це не те, що ти шукаєш у цей час. Тільки скажи це, якщо це правда – люди можуть відчути нещирість.

 

 

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Your email address will not be published.