Заціни, ми вже 58 273 консультацій провели

ЗНО: час готуватися?

Оновлено
Раптово усвідомив (а), що на дворі вже кінець березня й до ЗНО менше 2 місяців? Відставити паніку! Спеціально для тебе Teenergizer створив чек-лист, який допоможе тобі підготуватися до ЗНО в рекордні терміни. Готовий? Полетіли!

1. Дізнайся все про структуру іспиту

Дуже важливо не тільки добре знати предмет, а й дізнатися з яких частин буде складатися тест, скільки в тебе часу і яка система оцінювання. Усе це ти можеш знайти за посиланнями:

https://life.pravda.com.ua/society/2019/11/6/238821/ (коротко)

2. Визначся з предметами

Ти не повинен чітко знати у свої 16-18, ким ти хочеш стати й чим займатися по життю, але спробувати звузити сфери інтересів тобі точно під силу.

Виріши з чим тобі більше хочеться мати справу: будуть це цифри і графіки, або креатив і політ фантазії? Потім переглянь відповідні до твоїх запитам професії, далі глянь схожі спеціальності по ВНЗ і сертифікати якого предмета ЗНО вони вимагають.

Головне, визначся чи вистачить тобі 3 мінімальних предметів, або ти хочеш узяти ще 4-ий про всяк випадок.

3. Видихни і випий чаю

Все в порядку, якщо вибір спеціальностей став непростим завданням. Дай собі перепочити, перевантаж мозок і знову переглянь списочок. Якщо нічого не відпало, то твій список з остаточними предметами на ЗНО готовий.

Молодець, півсправи зроблено!

4. Гуглі!

Зараз є 1000 і один ресурс, який допоможе тобі підготуватися до тесту якісно й максимально безболісно для душевного здоров’я. Ми підібрали тобі shortlist найкорисніших ресурсів. Енжой!

* Подкаст із плезностями з підготовки до ЗНО з української мови та літератури: https://osvita.ua/test/70536/

• Інтерактивна платформа з подкастами про історію України за програмою ЗНО: https://znohistory.ed-era.com/

• Сайт із купою корисних матеріалів для підготовки: https://osvitoria.media/tag/pidgotovka-do-zno/

• Безплатні семінари з усіх предметів: https://ilearn.org.ua/

5. Не панікуй!

Двох місяців систематичного повторення матеріалу перед іспитом достатньо, щоб отримати хороший бал. Так, лінуватися і відкладати на потім часу вже немає, але й панікувати рано.

Тому припиняй голодними очима дивитися на рекламу заспокійливих засобів і дай собі установку, що ЗНО – це просто іспит, до того ж не перший і не останній у твоєму житті.

Максимум, що від нього залежить – рік твого вступу до ВНЗ, який у принципі потрібен не всім.

Якщо тебе турбує, що тебе не зрозуміють, якщо вирішиш не чинити, або якщо на тебе тиснуть родичі й нерви вже пустують – забігай на консультацію до безплатних психологів Teenergizer.

Головне, запам’ятай, що твій бал не визначає тебе. Зроби все від тебе залежне, але не впадай у депресію, якщо раптом очікування не виправдовуються. Все трапиться так, як повинно, ВІР у силу Всесвіту!

А наша команда Teenergizer бажає тобі удачі й сил на майбутньому ЗНО!

Авторка: Дана Стылик

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.