Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Карантин або канікули: як ізоляція впливає на підлітків

Оновлено

Не ходити в школу, дивитися серіали і спати досхочу – здавалося б, саме те, про що мріє кожен підліток. Однак із початком карантину збільшився лише рівень тривожності, а також кількість завдань для дистанційного навчання.

Карантин повинен захистити нас від коронавірусу і прискорити момент, коли кожен із нас зможе повернутися у звичний темп життя. Піклуючись про безпеку власної й суспільної, ми залишаємося вдома й обмежуємо соціальні зв’язки до допустимого мінімуму. Однак, на жаль, усвідомлення того, що ми робимо суспільно-важливу річ, не компенсує нашу потребу в спілкуванні, свіжому повітрі й нових локаціях.

Це має свої наслідки для найменш захищеної соціальної групи – підлітків. З якими новими проблемами вони зіткнулися і як їх можна вирішити?
Про все це ми хотіли б розповісти нижче в нашому загальному матеріалі з Hromadske. Безплатно, без смс і реєстрації.

як ізоляція впливає на підлітків
часи, коли бути інтровертом і хіккой вважалося модним, – пройшли. Тепер приховати смуток за брак розмов із друзями і спільних прогулянок стало важче. Тому підлітки все частіше відчувають на собі всі недоліки карантинного режиму і він із «відпочинку» перетворюється на справжнє випробування.

Дослідження показують, що відсутність соціальних зв’язків викликає стрес, який можна порівняти з курінням 15 сигарет на день.

На сьогодні рівень стресу й напруги зашкалює й буде тільки рости. Кожен може це поспостерігати на собі – тільки зупиніться на мить, глибоко подихайте 5 хвилин і оціните наскільки багато уваги, розмов і думок ви приділяєте тому, щоб обговорити коронавірус, карантин?

Цей стрес може бути не усвідомленим, однак ви все одно перебуваєте в стресі, які б практики не застосовувалися. Причина проста – світ змінився і вже не буде таким, до якого ми звикли й де відчували себе комфортно. Якщо в лютому ще була надія, що «пронесе», то сьогодні вже доводиться вчитися приймати те, що карантин – це надовго.

Однак чому підлітки переживають цей період більш травматично?
Це пов’язано з особливостями непростого віку. Причина – зміна тіла, а також розуму, який тільки починає пристосовуватися до світу.
Для учнів-випускників, здавати ЗНО, студентів, які тільки починають заробляти собі на життя цей вимушений вибір викликає серйозний тиск – закриття шкіл, скасування улюблених концертів, закриття затишних кафе й обмеження фізичного контакту з однолітками – усе це руйнує звичний спосіб життя підлітка.

Ті, хто кажуть, що вихід із зони комфорту часто необхідний, просто не усвідомлюють, що це не та ситуація, яка загартовує й робить сильніше. Когось за винятком може й робить, але для більшості молодих людей тривалий карантин означає ризик виникнення панічних атак, депресії і страху.

Як батьки можуть допомогти підліткам простіше пройти цю кризу?
Карантин-час для сімейного єдності або сімейної паніки? Якщо перше є очікуванням від карантину, то друге – стає сумною реальністю. Як кажуть, мем смішний, ситуація – страшна.

Щоб їй допомогти, важливо розуміти, як Дорослі – Батьки і вчителі – можуть допомогти підлітку знизити його рівень тривоги.

Ось кілька порад як можна допомогти ізольованому підлітку.

1. Нормалізуйте тривогу

Допоможіть молодим людям зрозуміти, що здорова тривожність має на меті: вона попереджає нас про потенційні загрози й допомагає нам рухатися до безпеки. Скажіть спокійно: «Відчуття тривоги зараз має сенс. Це означає, що в тебе правильна реакція на новини про коронавірус».

2. Запропонуйте перспективу

Для психологів тривожність є нездоровою тільки тоді, коли вона виникає за відсутності загрози – коли взагалі нема про що турбуватися, або коли тривожність досягає такого високого рівня, що істотно не залежить від загрози, наприклад, коли підліток переживає панічні атаки через сварки або побутові складнощі. Ми можемо допомогти підліткам утримати свою стурбованість через карантин на належному рівні, переконавшись, що вони не переоцінюють небезпеку або недооцінюють свої здібності захищати себе від цих небезпек. Скажіть дитині: 16 грудня 2019

3. Перемістіть прожектор

У важкі часи дослідження показують, що підлітки відчувають себе краще, коли звертають увагу на підтримку інших. Після повені у 2006 році, яка знищила невелике містечко на півдні Польщі, дослідження встановило, що підлітки, які надавали високий рівень соціальної підтримки постраждалим від повені, продемонстрували найбільшу впевненість у своїй здатності вирішувати виклики у своєму житті.

Для цього Teenergizer надає безплатну психологічну допомогу онлайн. На сайті teenergizer.org кожен підліток може отримати консультацію психолога або рівного консультанта абсолютно конфіденційно й безплатно.

4. Заохочуйте їх хобі

Коли ми тривалий час зосереджені на небезпеці тривога зростає, а коли ми звертаємо свій фокус в інше русло, тривога скорочується. Незважаючи на це, багато підлітків не в змозі абстрагуватися від Covid-19, враховуючи, що ця тема пронизує заголовки й соціальні мережі. Підлітки можуть стати прекрасною підтримкою один для одного завдяки соціальним мережам – запропонуйте їм частіше дзвонити по відеозв’язку бабусям і дідусям, друзям і просто питати їх про самопочуття.

Чому б не організувати онлайн-лекцію для однокласників?
Спеціально для підлітків ми проаналізували кращі поради практикуючих психологів і коучів і випустили 10 кращих порад про те, як пережити карантин і адаптуватися до змін у світі. Підготовлені молоді тренери готові провести безплатно онлайн лекцію з психологічної адаптації до сучасного світу для учнів і студентів на нашій платформі. Щоб замовити лекцію-напишіть нам info@teenergizer.org

5. Керуйте власною тривогою

Тривожні батьки частіше мають тривожних підлітків. Цей висновок має багато логічних пояснень, але є одне: молоді люди несвідомо шукають у дорослих поради про те, наскільки спокійно чи нервово реагувати, стикаючись із чимось новим.

Підлітки відчувають, коли дорослі говорять одне, а відчувають інше. Промовляння заспокійливих слів не принесуть нічого доброго, коли наше власне занепокоєння зростає. Виснаження від напруги залишає нам менше можливостей втішати підлітків і молодих людей, засмучених через пропущені події й можливостей насолоджуватися навесні.

Teenergizer запускає в соціальних мережах кампанію #StaySafe, яка спрямована на зниження тривоги серед підлітків і молоді, і ставить за мету підтримку їх психологічного здоров’я.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.