Заціни, ми вже 58 273 консультацій провели

Дихай правильно: чим допоможе усвідомленість і медитація

Оновлено

Бути усвідомленим – вибір. Ми так часто чуємо цю установку, але дуже часто взагалі не розуміємо, що потрібно для цього робити. Сьогодні ми розповімо, як домогтися усвідомленості і зрозуміти, чи потрібна вона взагалі?
Звичайно, для особливої усвідомленості потрібні особливі методи. Саме медитація допоможе вам відкинути все зайве, так як тіло в спокійному стані не може витримати всю нісенітницю, про яку ми часто думаємо, і просто відкидає все зайве, змушуючи нас думати про те, що дійсно важливо. Як увійти в усвідомлений стан? Давай подивимося!

Перед початком будь-якої медитації вдома потрібно подбати про те, щоби наступні вимоги були виконані.

  • Виберіть місце, де ви зможете залишитися на самоті.
  • Домашні тварини повинні залишитися в іншій кімнаті, щоби не відволікати вас.
  • Вимкніть усі телефони, присвятіть цей час тільки собі.
  • Світло може бути природним, але не дуже яскравим, для того щоби вам було легше розслабитися й зануритися в медитацію.
  • Не варто ставити будильник або таймер для виходу з медитації, так як це просто «вирве» вас із процесу. Все повинно йти своєю чергою і спокійно.

Думайте про те, що вас надихає

Будьте відкриті новим ідеям, коли медитуєте. Наступна велика й безцінна думка може прийти з нізвідки. Зосередьтеся на тому, що вас надихає. Статті або книги, які ви читали, люди, якими ви захоплюєтеся, або щось абсолютно випадкове. Що б це не було, спробуйте зрозуміти, чому це вас стимулює і як може вплинути на ваш творчий потенціал.

Оцінюйте події свого дня

Якщо ви медитуєте вранці, проаналізуйте попередній день. Якщо вночі – подумайте про все, що сталося до цього моменту. Що сталося, що ви дізналися нового, що вивчали?

Спробуйте знайти хоча б щось, на чому ви можете зосередитися, що можете оцінити – і зробіть конкретні висновки. Потім з’ясуйте, як перенести отримані результати в наступний день.

Оцінюйте події минулого тижня

На початку кожного тижня змушуйте себе згадувати й аналізувати події попереднього тижня. З якими ви стикалися проблемами і як ви їх вирішили? Якщо є такі, які тягнуться не перший день, спробуйте знайти вихід із ситуації. Намагайтеся входити в новий тиждень із чистого аркуша й зі свіжими думками.

Дихання – наше все

Почніть медитацію, зробивши кілька глибоких вдихів. Спробуйте повністю сконцентруватися на своєму диханні і відчуйте, як кожен вдих/видих впливає на все тіло. Надалі саме дихання буде вашим провідником під час медитації.

Скануйте своє тіло

Витратьте хвилинку й постарайтеся зосередитися на кожній частині свого тіла. Оцініть, як ви себе почуваєте в кожній із них. Руки, вільно опущені вздовж тіла, ноги, що стоять на підлозі, спина, поза, у якій ви сидите в улюбленому кріслі. Щоб медитувати, необов’язково сідати в позу лотоса. Лежачи, сидячи, стоячи – вибирати тільки вам. Звертайте увагу на ті частини тіла, які напружені. Постарайтеся зосередитися на тому, щоби зняти напругу, пом’якшити ці області й розслабити м’язи.

Ось так ось. Медитація, як сон. Ніяка алкашка й наркота не дасть цього відчуття. Тільки ми самі можемо це зробити. Наше життя наповнене тими речами, які покликані відволікати нас від мрії й нашого щастя. І зараз – саме час це виправити.

Автор: Шишов Антон
Матеріали: Ліга

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.