Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Як зрозуміти свою сексуальну орієнтацію?

Оновлено

Гей, лесбіянка, пансексуал, ассексуал, бісексуал… різноманітність ярликів, які б описували сексуальні переваги людей досить широко. За довгу людську історію приналежність до однієї з таких груп встигла побувати й нормою, і хворобою.

На щастя, за рішенням ВООЗ від 1990 року гомо-, бі- та асексуальність була виключена з міжнародної класифікації хвороб, чому сприяло безліч наукових досліджень. Здавалося б, тепер людям не гетеросексуальної орієнтації повинно бути простіше жити, проте настрій суспільства в цьому питанні все ще залишається досить напруженим. Частково через страх осуду і виникає проблема самоідентифікації: люди бояться дізнатися про себе щось суспільно неприйнятне й забороняють собі навіть думати в цьому напрямку.

Тому перше і найважливіше, що ви повинні зрозуміти, – сумніватися у своїй орієнтації нормально. Нормально, якщо вас приваблює ваша стать або гендер, збуджують і чоловіки, і жінки або вам взагалі не цікаві сексуальні відносини.

Друге важливе знання, яке має у вас залишитися після цієї статті – вашу орієнтацію визначаєте тільки ви. Немає ніяких зовнішніх показників або певної поведінки, властивого людям певної орієнтації.

І третє, що необхідно зрозуміти всім, хто сумнівається у своїй сексуальності: орієнтація – це не вибір. Як би не хотілося вирішити «Я гетеросексуал», якщо ваша орієнтація гомосексуальна, то задоволення від сексу з протилежною статтю ви не отримаєте, а спроби придушення своїх бажань можуть серйозно вплинути на ваше психічне здоров’я.

Так як же дізнатися свою сексуальну орієнтацію?

На жаль, чарівного апарату, який зібрав би ваші дані й після аналізу видав точний результат не існує.
Хоча б тому, що виключно гетеросексуальних, як і гомосексуальних людей дуже мало. Уявіть собі пряму, один кінець якої позначає крайню гетеросексуальність, інший гомосексуальність – саме так більшість вчених зараз представляє сексуальність людини. Причому більшість людей ніколи не знаходиться на крайніх точках, а розосереджується ближче або далі від середини.

На цьому заснований тест Маслоу, який однак не враховує фактора асексуальності, який присутній у тесті Стормса.

Тому наш перший рада-для початку спробуйте пройти ці тести, вони можуть наштовхнути вас на потрібні питання до себе.

Якщо ви все ще не впевнені, то другим кроком спробуйте проаналізувати свої відносини з людьми. З ким вам комфортніше спілкуватися, на кого ви несвідомо звертаєте більше уваги, хто викликає у вас бажання? Чи приносить вам задоволення секс? Якщо так, то секс із якою статтю / гендером?
Коли ви проаналізували себе, прочитайте якомога більше описів видів сексуальної орієнтації й порівняйте зі своїми спостереженнями.

Не хвилюйтеся, якщо точної відповіді так і не отримали, адже часто жоден із ярликів, використовуваних для опису сексуальної орієнтації, не підходить, але це не привід боятися себе. Якщо ж ви знайшли відповідь, але через якийсь час знову засумнівалися, згадайте, що це теж нормально.

До слова, є люди, які просто не замислюються над тим, до якої групи себе віднести і відмовляються від будь-якого ярлика. Це теж хороше рішення, але тільки доти, поки вам комфортно в невіданні.
Зрештою, якою б не була ваша сексуальна орієнтація, головне розуміти, що ви можете шукати себе, сумніватися, приймати себе будь-яким і не боятися відрізнятися від більшості.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.