Заціни, ми вже 26 330 консультацій провели

Що не так із Днем святого Валентина?

Обновлено

Ох, скоро один і найбільш спірних свят-День закоханих. 

  • Хтось закривається вдома й намагається не виходити 14 лютого на вулицю взагалі, переглядаючи поспіль усі мелодрами у світі 
  • Хтось, навпаки, скуповує рожеві кульки, рожеві троянди й робить чашки / подушки з фотками улюблених
  • Хтось ставиться до такого свята супер скептично. Ми Че, любимо тільки раз на рік? 
  • А кому-то все одно. 14, 15, 16? Ну й що?

З одного боку, це прекрасний день, щоби придивитися до відносин, якщо вони є. Це ще один привід провести час разом. А, може, зробити щось прикольне. Наприклад, валентинку в стилі листівок із Вайбера від родичів

Але все ж у деяких цей день асоціюється не з дуже позитивними емоціями. Які ж бувають «неоднозначні» моменти?

Якщо в тебе немає пари в цей день, може здатися, що з тобою щось не так, адже навколо абсолютно всі вже ніби знайшли любов усього свого життя. Але ні! 

По-перше, бути одні – це класно. Можна бути найщасливішою людиною у світі й без пари. А ще можна присвятити цей день любові до себе, зробити те, чого хочеться найбільше. 

По-друге, відсутність або присутність пари не робить когось гірше або краще. У масовій культурі нам показують, що до 16 років уже повинен, як мінімум, трапитися перший поцілунок, а не мати партнер – дивно. Але в реальності це не так. Цілуватися або не цілуватися, зустрічатися або не зустрічатися – це тільки твоя справа. 

♀ ️ В цей день можна зіткнутися зі старим недобрим сексизмом і гендерним стереотипами. Нам ніби нав’язують правила, яких повинні дотримуватися всі в цей день. «Він» запрошує «її». А що, якщо навпаки? «Він» дарує «їй» обов’язково щось ніжне й рожеве. Мінімум – червоне. А «вона» все приймає й на все погоджується.

❤️ Крім того, День святого Валентина ніби виключає будь-які не гетеросексуальні пари. Ми вже знаємо, що любов – це не привілей тільки класичних відносин із картинки. Любов набагато ширше. Але знайти листівку, яка б про це говорила, практично неможливо. Було б класно, якщо це свято стало більш інклюзивним і менш гетеронормативним. 

Пошта валентинок у школі. Зазвичай у школах ставлять ящик, у який усі бажаючі кидають листівки. І ось починається момент їх роздачі: хтось отримує по кілька штук, а комусь не дістається нічого. Так, пошта може бути гарним способом зізнатися в почуттях того, перед ким соромишся відкритися особисто, але також це може викликати незатишні емоції. А як ти вважаєш, чи потрібна така ініціатива в школах?

Очікування й реальність. Якщо в тебе є партнер, завдяки Інсті, медіа та фільмам може здаватися, що в цей день обов’язково має трапитися щось ваааау. Якийсь блогер поїхав на Балі в романтичний вікенд, якась інфлюенсерка отримала мільярд троянд, а ви удвох відзначаєте в Маку. Але те, що ми бачимо в соцмережах, лише картинка, і ми ніколи не знаємо, що за нею стоїть. Картопля фрі із сирним соусом може стати ідеальним блюдом, якщо вам двом добре разом. 

А як ти ставишся до цього свята?

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Your email address will not be published.