Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

«Я не така. Я не така, як усі. Особливий….«: Що таке внутрішня мизогиния?

Оновлено
  • «Я з дитинства дружу тільки з хлопчиками, з ними простіше. І жіночої дружби взагалі не існує»
  • «Вчитися чи працювати в» бабському «колективі? Це ж зміїне кодло! Ні вже, спасибі»
  • «Добре, що я не така, як усі ці» телиці «, а нормальна!»

Чули такі фрази або, можливо, колись і самі могли сказати щось подібне? Це все – внутрішня мізогінія. Давай у нашій рубриці #ДокторГугл поговоримо про це поняття.

Вікіпедія говорить, що мізогінія – цененависть, неприязнь або укорінене упередження по відношенню дожінкам . Звичайно ж, не найпозитивніше упередження. Тобто внутрішня мізогінія – це неприязнь жінками жінок. 

Ми могли бачити, як жінка, що сидить за кермом, може звинувачувати інших дівчат у поганому водінні. Ще й додати, що машина їй, звичайно ж, дісталася не просто так, іф ю ноу ось ай хв. 

Ми могли бачити новини про сексуальне насильство або побиття дівчат своїми партнерами, під якими з’являються сотні коментарів від інших жінок про те, що «сама винна», «потрібно було думати» і «знаємо ми таких невинуватих». А про злочинця, на якому повністю лежить вина, забувають. 

«Жіночий колектив» – взагалі звучить, як щось страшне. Хоча складно сказати, що атмосфера в змішаних або виключно чоловічих колективах якась особлива. Скрізь є свої проблеми, і від гендеру вони не залежать. 

«Куди вона преться? Тут усе точно не просто так». Можна почути, коли жінка претендує на високу посаду. А буває, що й сама керівниця не бере на роботу іншу жінку, адже «чоловік надійніше».

І, звичайно, усі ці слова й ситуації тільки підкріплюють стереотипи й ускладнюють життя дівчатам. 

Чому ж так трапляється? Чому іноді самі ж дівчата намагаються ніби відгородитися від інших дівчат і» примкнути «до чоловіків? 

П – патріархат. Чоловік сильний, а жінка слабка. Чоловік логічний, а «жіночу логіку» не здатний зрозуміти ніхто. Чоловік голова, а жінка шия. Нікому не хочеться бути в компанії нібито «дурних, істеричних і нездатних». Краще слухати якусь «чоловічу» класну музику, ніж «попсу для теличок», дивитися тільки інтелектуальні фільми, а не» бабські мелодрами», дружити з чоловіками, адже дружба в них вірна, на відміну від «заздрісних баб». І взагалі все жіноче – сентиментальне й рожеве (ніби в цьому є щось погане). Всі ці установки, яким просякнуте суспільство, намагаються вбратися й у самих жінок.

Як позбутися подібних думок, якщо помічаєш їх за собою?

По-перше, не звинувачувати себе. Ми всі росли в цьому. Всі з дитинства чули, що «місце баби на кухні», а «жінка не людина» від авторитетних для нас людей – родичів, кумирів або батьків. І, звичайно, це не могло не вплинути на нас. 

По-друге, просто намагайся відстежувати, коли й чому з’являються такі думки, а також проаналізуй їх. Подивися дослідження й дізнайся, чи насправді жінки погано водять або дурніші за чоловіків. Швидше за все, виявиться, що це чергові сексистські міфи. 

Незважаючи на те, що внутрішня мізогінія все ще існує, здається, що ситуація стає набагато кращою. Ми відмовляємося від мізогінної лексики. Ми все частіше бачимо, як жінки допомагають і захищають один одного. Ми бачимо, як у Тік-Току колишні партнерки підтримують нинішніх. Ми разом ходимо на марші, разом боремося за свої права. Ми дружимо, сваримося й миримося, як і всі в цьому світі. Ми ходимо разом у кіно й у кафе. Ми поруч вчимося і працюємо. І нам класно! Ми бачимо, як багато навколо розумних, добрих, сильних, чудових, яскравих і талановитих жінок, які змінюють наш світ!

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.