Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

5 міфів про депресію

Оновлено

? Так чого ти, просто не сумуй

? Ось нашого часу ні в кого депресій не було

? Займись справою і жодних депресій не буде

Саме такі слова може чути людина, яка зіткнулася з депресією. За даними ВООЗ, депресія є поширеним психічним розладом. За оцінками, у всьому світі від неї страждає понад 264 мільйони людей.

Сьогодні ми вирішили розібрати 5 найпоширеніших міфів, пов’язаних із депресією.

Міф №1 Депресія – це просто поганий настрій

Багатьом здається, що депресія – це поганий настрій, смуток, смуток і нудьга, що просто затягнувся. Насправді це захворювання, яке може мати безліч симптомів і проявів:

пригнічений настрій

втрата інтересу до улюблених занять

проблеми зі сном (безсоння або, навпаки, занадто тривалий сон)

утруднення в концентрації уваги

почуття провини

втрата енергії

зміна апетиту

головні болі

суїцидальні думки

І цей перелік ще довго можна продовжувати. Дослідження показують, що можуть відчувати широкий спектр психологічних, емоційних і фізичних симптомів під час депресії. Це означає, що не кожен, хто страждає на депресію, відчуває всі пов’язані з нею симптоми.

Депресія – це хороший настрій. Вона потребує лікування і може призвести до дуже серйозних негативних наслідків.

Міф № 2 Людина в депресії має виглядати «сумною»

Кілька років тому у соцмережах проходив флешмоб під тегом #faceofdepression. Багато людей ділилися своїми історіями боротьби з депресією, додаючи до постів фотографії, зроблені у найважчі періоди їхнього життя. Часто це були фото з усмішками та щасливим виразом обличчя. Це були фотографії зі значних подій і в оточенні близьких.

Людина в депресії може виглядати абсолютно «зазвичай». Він може ходити на навчання чи роботу. Він може відвідувати вечірки та гуляти з друзями. Він може взагалі не плакати й казати, що з ним все окей. Ми ніколи не знаємо, що діється всередині людини. Ми можемо навіть не уявляти, як сильно може роз’їдати почуття провини, смуток чи тривога того, хто, як нам здається, живе чудове та класне життя.

Слід завжди пам’ятати про те, що депресія не має певного виразу обличчя!

Міф №3 Депресія – це вибір

Ніхто не скаже людині з кашлем або зубним болем, що він обрав хворіти на грип чи карієс. Людина в депресії не вибирає відчувати та проживати все те, що з нею відбувається. Він не може одночасно вибрати «не сумувати» і «просто бути щасливим».

Варто пам’ятати, що, як і інших захворювань, депресія має свої причини. Це може бути складна взаємодія соціальних, психологічних та біологічних факторів. І депресія потребує лікування. Звичайно, бувають рідкісні випадки, коли вона проходить сама, але більшість людей потребує фахівця.

Міф №4 Якщо «правильно» харчуватися, депресія пройде

Деякі дослідження показують, що певні харчові звички (наприклад, вживання достатньої кількості овочів, фруктів, горіхів або бобових) можуть впливати на ризик депресії. Але, на жаль, немає такого раціону, який вилікував би депресію. Навіть найкорисніша їжа не замінить лікування у психотерапевта чи психіатра.

Міф № 5 «Коли на депресію немає часу, її не буде»

Іноді людям, які переживають депресію, радять піти з головою у навчання чи роботу і «зайнятися справою», щоб взагалі не було часу сумувати. Така стратегія може не лише не допомогти, а й зашкодити людині. Такі поради призводять до почуття провини та сорому за свій стан. Крім того, так зване «неробство» може бути не причиною депресії, а її наслідком.

Можна робити фізичні вправи, якщо є сили, можна бачитися з друзями та близькими людьми, можна спробувати зайнятися тим, що приносить задоволення, можна помірковано працювати – все це, можливо, допоможе зменшити деякі симптоми депресії. Але лікуванням має займатися фахівець.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.