Стосунки, кохання, почуття, секс із початком війни не зникли. Давайте сьогодні обговоримо сексуальне життя під час війни. Чи нормально хотіти сексу? Чи нормально, навпаки, не думати про нього взагалі?
Секс зараз — це нормально?
Якщо у вас є можливість усамітнитися з партнером/кою, але ви ставите собі питання, чи нормально в таких умовах думати про задоволення… Так, це абсолютно нормально. Нас може наздоганяти «провина вцілілого», думки, що це «не на часі», але секс це одна зі базових потреб людини. Відсутність сексу в парі, якщо є бажання, не наблизить перемогу. Навпаки ж, це може стати способом вивільнення емоцій, почуттів, може дати змогу розслабитися. Якщо ви помічаєте зміни та інші вподобання — це також нормально!
Прислухайтеся до свого організму та партнера, але не нехтуйте контрацепцією! Хвороби, що передаються статевим шляхом, нікуди не зникли! Піклуйтеся про своє здоров’я. Це зараз важливо як ніколи!
А небажання — це нормально?
Неймовірний стрес, який ми переживаємо вже понад 2 місяці, депресія, що могла виникнути як наслідок реакції на війну, нестабільний сон під сиренами чи в підвалі та мільйон інших факторів впливають на лібідо та можуть знижувати його. Це абсолютно нормально в такій ненормальній ситуації. Крім того, новини про жінок, які зазнали насильства, також можуть впливати на нашу психіку. Такі історії також можуть бути причиною відсутності бажання.
Якщо ж вас турбує це питання, ви можете звернутися за психологічною консультацією та підтримкою до нас!
А не хотіти нічого після розлуки з партнером?
Якщо ви довго не бачилися з партнером, але бажання відсутнє — це не обов’язково означає, що любов пройшла. Це також абсолютно нормально. Знову ж таки, стрес може впливати на ваше лібідо, але це не маркер того, що щось не так саме з вашими стосунками. Найкраща порада — бути відвертими одне з одним, говорити та ділитися переживаннями, якщо вони є.
Крім того, поцілунки, обійми або масаж можуть бути альтернативою близькості.
Пам’ятаймо, що всі ми різні, і це прекрасно! Робіть так, як відчуваєте!