Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Teenergizer на AIDS2016!

Оновлено

Я представляв Об «єднання підлітків та молоді» Teenergizer» на 21 міжнародній конференції з ВІЛ/СНІДу в Дурбані, ПАР. Зараз розповім, як це було!

Зимовий Дурбан у середині липня виявився дуже теплим і сонячним. Скупившись вранці в Індійському океані, я поїхав на конференцію повної енергії та ентузіазму. Перший день конференції тільки починався.

На реєстрації я отримав гарний бейджик і рушив у молодіжний павільйон. Там я зустрів кілька своїх старих знайомих із різних країн Африки, з якими я колись тусив у Зімбабве, на молодіжній зустрічі з глобальної ініціативи ALL IN. Й ось почався воркшоп: сесія на тему прав молодих людей і підлітків із групи ризику.

Я солідно розмістився в президії поруч із представником Міністерства Передових Durban3_$3_ технологій Швейцарії, представником ЮНЄЙДС, і молодими активістами Південної Африки. Тут у мене була можливість розповісти, як Teenergizer, спільно з ЮНІСЕФ розробив адвокаційний план, орієнтований на забезпечення якісного доступу підлітків до тестування. Я говорив про те, як ми проводимо тренінги для молодих людей у навчальних закладах на тему сексуального здоров’я і профілактики ВІЛ.

Durban4_$4_Durban5_$5_

Наступною зустріччю було знайомство з командою AIDS FONDS з Нідерландів. У мене з цим проєктом особливі відносини, адже я є особою їх проєкту: )

Й ось довгоочікувана церемонія відкриття! Виступає Шарліз Террон, відома голлівудська актриса. Її слова не могли не чіпати, адже вона дійсно щиро вірить у те, що саме молодь, нове покоління, зможе зупинити епідемію.

У нас є все, щоби зупинити епідемію СНІДу: лікування, профілактика, презервативи. Може суспільство не хоче цього? Може суспільство цінує одні життя більше за інших? Життя білих людей вище життів чорних людей? Життя дорослих більше життів підлітків? Життя гетеросексуальних людей більше життів гомосексуальних людей?

Другий день приніс багато цікавих і важливих для мене і Teenergizer подій. Відвідуючи різні сесії, знайомлячись із цікавими людьми з усього світу, я всім розповідав про Teenergizer і про наші проєкти. Усе по порядку!

 • Адвокаційна платформа CSE Advocacy Platform від UNFPA Durban6_$6_

Я потрапив у команду молодих людей, що займаються адвокацією, які тестували новий інноваційний проєкт: сайт для обміну досвідом і взаємодопомоги у сфері адвокації. Тут у мене була можливість представити наш сайт, від якого розробники були в захваті:))

 •  Відкриття молодіжного павільйону

Тут виступали принцеса й королева Африки з промовою про потенціал молодіжних спільнот, як основний інструмент впливу на боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІДу.

 • Зустріч із хлопцями з Y-Peer

У неформальній обстановці знайомилися, спілкувалися між собою й ділилися досвідом роботи у сфері адвокації.

На третій день я вже повністю орієнтувався й розумів, що там взагалі відбувалося.

 • Прес-конференція з ініціативи Fast Track cities 90-90-90

У коференції брали участь Микола Поворозник, заступник мера Києва. Київ, приєднався до ініціативи у квітні.

Ми взяли на себе відповідальність зупинити епідемію в Києві, підписавши Паризьку декларацію, – сказав Микола Поворозник, – Київ повинен бути прикладом, тим більше, що Київ був першим містом, яке підписало декларацію в Східній Європі та Середній Азії. Наша мета – зупинити епідемію. У наших планах забезпечити лікуванням 100 % людей, які потребують лікування. Немає сенсу шукати виправдання, є сенс шукати рішення

 • Круглий стіл Durban8_$8_

На круглому столі був присутній Радник Генерального Секретаря ООН із ВІЛ/СНІДу, Мішель Казачкін. Ми обговорювали проблеми і труднощі в підтримці державою різних проєктів і організацій, а також проблеми фінансування, і я піднімав питання фінансування АРТ і фінансування тестування в Україні.

 • Прес-конференція Durban Youth Force.

Тут молоді люди Дурбана ділилися досвідом створення потужного молодіжного об’єднання.

Кожен день на конференції приносив щось нове. Четвертий день був наповнений не менше ніж інші.

 • Презентація веб-проєкту від GNP +

Durban10_$10_ Новий веб-проєкт спрямований на забезпечення доступу до тестування в Європі, у тому числі в Україні. Тут я розповів про багато деталей здачі тесту на ВІЛ в Україні, про складнощі й бар’єри, з якими щодня стикаються молоді люди в моїй країні і про ініціативу Teenergizer «Квест».

 •  Дискусія з американським послом по СНІДу Deborah Birx

Молоді лідери обговорювали з Deborah, як молоді отримати підтримку уряду. Вона розповіла, що найкращий інструмент адвокації – це пряме привернення уваги до акцій за участю молодих лідерів і запрошення ЗМІ.

 • Закрита зустріч членів РАСТ

PACT – глобальна коаліція молодіжних організацій і спільнот у рамках подолання епідемії ВІЛ/СНІДу. Ми обговорювали реструктуризацію коаліції й подальші плани, а також я представив Teenergizer, як кандидата на вступ до PACT.

 • Сесії із Сером Елтоном Джоном і Принцом Гаррі.21st International AIDS Conference (AIDS 2016), Durban, South Africa._21 $ $ ( 2016), $, $ $._ Photo shows:_$ $:_ Ambassador Birx and Elton John EJAF grantees._$  $  $._ Photo © International AIDS Society / Marcus Rose_$$ $/$ _

Було дуже гордо і приємно чути, що тепер весь світ зацікавлений у залученні молодіжного потенціалу в боротьбу з епідемією. Ну що тут ще додати?… Елтон прекрасний, а Гаррі просто молодець, він публічно здав тест на ВІЛ.

Останній день, напередодні церемонії закриття я відвідував колег, налагоджуючи комунікацію.

 • Церемонія закриття.

Урочиста, але ділова, церемонія полягала в підбитті підсумків конференції, і приділяла багато уваги наступній конференції в Амстердамі у 2018 році.

Завдяки таким масштабним. міжнародним подіям, світ ще сильніше зміцнюється й об’єднується в боротьбі з епідемією. Радість приносить те, що світова спільнота все більше починає підтримувати молодих людей і підлітків.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.