Заціни, ми вже 58 273 консультацій провели

Не кисни: молоко від рослинних «корів»

Оновлено

У раціоні практично кожної сучасної людини присутній молоко. Його п’ють у селах парним, зовсім теплим, з простежуються нотками трави, яку тварина з’їла перед доїнням; молоко п’ють жителі великих міст, купуючи магазинне в тетрапаках або вибираючи Домашнє в перевірених фермерів, з завжди викликає внутрішнє задоволення і якусь гордість самого усвідомлення факту потенційної покупки, позначкою «Еко».

Ми п’ємо коров’яче молоко, наполягаємо на користь козячого, не відмовляємося від овечого десь серед мальовничій горбистій місцевості, а коли особливо підфартит-пробуємо досить екзотичне молоко буйволиць і верблюдиць.

«Молоко – це джерело білка, кальцію та вітаміну D», – звідусіль чуємо ми. І віримо. Втім, цілком можна обійтися й без нього. Зараз усе більше число людей заговорює про відмову від тваринного молока й повної його заміні рослинним. Адже людина – це єдина жива істота, що вживає молоко протягом усього свого життя, у той час як у природі розраховано, що молоко переважає в самки тільки в період вигодовування і, відповідно, тільки в період годування дитинчати він і отримує білясту рідину, з метою швидкого зростання й щоби скоріше зміцніти. У новонароджених тварин у період вигодовування в шлунку виробляється фермент ренін, який допомагає засвоювати молочний білок казеїн. Коли ж тварина припиняє вживати молоко матері, вироблення цього ферменту також припиняється. У разі ж продовження штучного вигодовування тварини молоком, казеїн буде засвоюватися дуже важко, молочний білок буде накопичуватися в організмі, отруюючи його, забиваючи шлаками й токсинами.

Чи помічав хто-небудь із вас, що після вживання молока в горлі може «стояти» свого роду грудку? Або утворюватися слиз? Насправді, деякі люди скаржаться на таку проблему, це пов’язано з тим, що дорослому організму дійсно вкрай важко засвоювати молоко. Це далеко не єдина причина, по якій варто задуматися про перебільшену користь вживання молока і спробувати перейти на напій із рослинних інгредієнтів.

Асоціативно можна уявити, що рослинне молоко – це рідина білого або жовтувато-білого відтінку, приготована з рослинних інгредієнтів. Рослинне молоко, здавалося б, увійшло в раціон і стало мало не продуктом № 1 для веганів в останні роки. Однак ще наші предки готували подібні напої з маку, конопель і злакових, оскільки одержувана рідина не поступалася за поживною цінністю молоку тварин і відмінно підходила під час постів.

     Соєвий

Роздвоєність думок вчених щодо даного продукту так і не дало чіткої відповіді на те, чи небезпечно все-таки часте вживання сої, чи ні, чи є введення в раціон даного продукту в ранньому віці профілактикою раку молочної залози, або ж навпаки – вживання сої загрожує появою злоякісних пухлин і деменції. Так чи інакше, соя є одним із найбільш частих алергенів, тому до вживання цього продукту як у чистому вигляді, так і у вигляді молока необхідно ставитися з крайньою обережністю.

Соєве молоко залишається першим після коров’ячого, воно містить білок у великій кількості, а також може замінити печінку і яєчний жовток, оскільки в ньому міститься речовина холін.

     Горіхове

Особливим попитом користується мигдальне молоко, яке за рахунок своєї жирності, щільності та консистенції дуже нагадує звичне нам у повсякденному житті коров’яче молоко. Містить вітаміни E і D, проте в ньому практично немає білка, через що його часто називають «мультивітамінним водним розчином».

Горіховим молоком можна урізноманітнити смак ранкової вівсянки, додати його в мюслі й кави.

     Кокосовий

Кокосове молоко вельми аргументовано займає вищі позиції в азіатській і Карибській кухнях; з його додаванням готують супи, додаючи пряні спеції, каррі і приправляючи блюдо цікавим, як і сам смак, назвою «том-кха».

Кокосове молоко набагато жирніше коров’ячого та іншого рослинного, воно добре насичує й дає достатньо енергії. На його основі готують безліч веганських десертів.

     Злаковий

Чи пробували ви коли-небудь вівсяне молоко? Чи можете уявити смак рисового білястого напою?

За поживною цінністю молоко зі злаків значно поступається вищезгаданому рослинному з інших продуктів. Воно практично не містить жирів, проте в ньому багато клітковини, яка благотворно впливає на травну систему.

У магазинах і в Інтернеті можна знайти також молоко із зерен: лляне, гарбузове й соняшникова, а також молоко, що отримується з конопель, макових зерен, насіння Чіа або з кіноа.

Смузі, кава з альтернативним молоком і страви на основі рослинного молока можна знайти в деяких закладах Києва, які команда Teenergizer для зручності помістила в одну загальну карту. Веганський латте або кокосовий йогурт, мюслі або вівсянка з горіховим молоком-карта веганських місць по всій країні розширюється, ненав’язливо, але чітко доводячи, що веганська кухня може бути настільки різноманітною й нітрохи не поступатися тій, де присутні продукти тваринного походження.

    Автор тексту: Марія Прохоренко

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.