Даня Столбунов закликав парламентарів впровадити сексуальну освіту

7 грудня у Верховній Раді відмічали День Прав людини. Громадські активісти та представники організацій мали можливість представити свою діяльність і виступити на прес-брифінгу. Наш активість Даня закликав парламентарів почати впроваджувати сексосвіту в українських школах:

Доброго дня, шановні парламентарі, колеги, мене звати Даніїл, молодіжний рух Тінерджайзер.

В 8 років мені поставели діагноз СНІД. Я один з перших дітей, які були народжені зі статусом. Половина з нас не прожила і року. Тоді нам просто не могли надати якісне лікування та своєчасну діагностику.

Зараз все інакше і в Україні, дякуючи зокрема вам, нас є все щоб покрити життєво важливим лікуванням велику кількість малих пацієнтів та забезпечити їх всіма послугами.

Сьогоднішні слухання присвячені правам дитини. І я тут щоб представити спільноту підлітків. Я міг навіть бути однокласником вашої доньки або сина. Я впевнений, що ви хоча б один раз говорили своїй дитині, що треба вчитися і ходити до школи, навіть, якщо вона цього не хоче. Ми знаємо, що освіченість це захист від багатьох помилок. Так само основою здоров’я є знання. Але помилки у знанні про здоров’я можуть виявитися найдорожчими в житті. Ви можете дати майбутнім поколінням захист від помилок. Сьогодні в цій залі вперше в історії Верховної Ради пролунає словосполучення «сексуальна освіта».

Введення сексуальної освіти — це та реформа освіти, яку треба запроваджувати терміново. Зараз поясню, чому!

За оцінками, в Україні проживає 14 тисяч молодих людей з ВІЛ. Сьогодні ВІЛ — це про тих, хто споживають наркотики, або чоловік, які мають секс з чоловіками. Ні.

70% нових випадків інфікування сталися через незахищений  гетеросексуальний статевий контакт.

А сексом займаються всі, тим більше молодь. Навіть, якщо ми не хочемо думати, що діти та підлітки їм займаються, це все одно так. Майже 35% підлітків починають статеве життя в 13 років.

Чому основний шлях передачі ВІЛ — це секс, і чому їм займаються так рано?

В школах вчителі обходять тему сексу. Така сама ситуація вдома — батьки не завжди готові говорити про секс зі своєю дитиною бо самі не дуже розуміються в цьому. Зрештою, молодь дізнається про секс від однокласників або в Інтернеті, де інформація може зашкодити. В моїй школі половина однокласників збирались після уроків і йшли до хлопця, у якого був Інтернет, і дивились порнографію.

Ввести сексуальну освіту в школі — це крок до безпеки українських дітей.

Це дозволить попередити не тільки ВІЛ, а ще й ВПЛ, сифіліс і багато інших інфекцій. Ми в Європі лідери по ранніх вагітностях і ранніх абортах. До того ж сексуальне насильство в Україні — дуже розповсюджене явище. Це впливає на психічне здоров’я та майбутнє життя дітей.

Нам може не подобатись багато речей європейського світу: те, що вони занадто ліберальні, або чи захищають права «не тих». Нехай. Але одне там певне.

У Франції, Норвегії, Німеччина — в країнах, де починають з дітьми говорити про секс ще у школі, показники статевих хвороб: вагітностей, абортів — менші, а статеве життя починається пізніше — в 18-19 років.

Також варто подумати про наші гроші та економіку. Один річний курс лікування ВІЛ для одного пацієнта котує державі 170 доларів, і це ще дуже низька ціна. Надрукувати одну книгу по сексуальній освіті — 50-100 гривень.

Вже існує вся необхідна експертиза, міжнародний досвід, та освітяни, які для міністерства готові написати наповнення безкоштовно. Звісно, це лише приблизна ціна, але запровадити такий предмет — це значно дешевше, ніж довічне лікування.

Разом з НМРУ Тінерджайзер та група експертів-освітян готує аналітичну записку щодо сексуальної освіти спеціально для українських шкіл. За кілька місяців ви зможете його прийняти за основу майбутньої реформи.

Ви можете захистити майбутніх українських дітей.

Дякую!

От |2019-02-06T21:11:21+02:00Декабрь 12, 2018

Теги: , , , |

Оставить комментарий