Заціни, ми вже 79 098 консультацій провели

Вчені створили радіоприймач, що має розмір у два атоми

Оновлено

Дефекти різного роду є досить небажаними речами в різних наукових дослідженнях. Але, виявляється, існують і корисні дефекти, які вчені намагаються зробити штучно і які потім використовуються в різних цілях.

Одним із найбільш часто використовуваних дефектів є азотна вакансія кристалічної решітки алмазу, яка надає кристалу алмаза рожеватий відтінок. І на базі такого дефекту вчені з Гарвардського університету створили найменший у світі радіоприймач, повідомляє dailytechinfo.org.

Азотна вакансія виникає, коли з кристалічної решітки алмазу видаляється два атома вуглецю й на місце одного з атомів поміщається атом азоту. Така система має надзвичайно високу чутливість щодо магнітних полів, вона здатна випромінювати світло і служити для перетворення оптичних сигналів в інформацію й навпаки. Радіоприймач на основі азотної вакансії працює наступним чином – світло зеленого лазера збуджує електрони, що циркулюють навколо атома азоту.

Після того, як на ці електрони впливають електромагнітні хвилі радіопередачі, атом випромінює фотони червоного світла. Це червоне світло вловлюється датчиком на основі фотодіоду, обробляється, посилюється й подається на гучномовець, який відтворює звук. Налаштування на різні станції, тобто на різну частоту, що несе, проводиться за допомогою зовнішнього електромагніту, який створює магнітне поле різної сили.

Досвідчений радіоприймач, створений вченими, являє собою кристал алмазу з мільярдами азотних вакансій. Це було зроблено для отримання більш сильного оптичного сигналу, який практично не потребував додаткового посилення.

Однак, така технологія буде працювати і при наявності єдиного дефекту азотної вакансії, а розмір радіоприймача в такому випадку дорівнюватиме розміру всього двох атомів.

 

Відео з youtube.

Вам може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.